Firefoxi seadistamine

Allikas: Pingviini viki

Antud õpetus põhineb algselt Gentoo Wiki Firefoxi seadistamise õpetusel, mille eesmärgiks on võimaldada kasutajatel kiirendada ja kohandada oma Firefoxi lehitsejat. Kiirendamiseks kasutame about:config-i võimalusi Firefoxis.

about:config

Kirjutades Firefoxis aadressi reale about:config, siis kuvatakse Teile ette Firefoxi seadistuste menüü. See näeb välja järgmine:

about:config väljund

Juhul, kui soovite nüüd mõnes osas muudatusi teha, siis vajutage hiirega vastavale reale. Topeltklõps kas muudab väärtust või annab võimaluse sisestada uus väärtus. Kõik seadistused, mis Te antud juhul näete on Firefoxis tegelikult salvestatud faili prefs.js, mis asub kusagil järgmises kataloogis ~/.mozilla/firefox/*/prefs.js

Firefoxi kiirendamine

Firefoxi töö kiirendamiseks about:config-i abil muudke ära järgmised väärtused:

network.http.max-connections

ja pange sinna väärtuseks 48 Järgnevalt muudke ka järgnevad seadistused vastavalt soovitustele

network.http.max-connections-per-server

ja selle väärtuseks 16

network.http.max-persistent-connections-per-proxy

väärtuseks pange 16

network.http.max-persistent-connections-per-server

pange sinna 8

network.http.pipelining

pange true

network.http.pipelining.maxrequests

pange 8

network.http.proxy.pipelining

pange true


Proovige nüüd, kuidas Teie Firefoxi kiirus on. Juhul, kui need ei aidanud, siis pole kahjuks midagi teha. Kõigile nad kahjuks ei sobi, sest muidu oleks nad juba kohe alguses nii pandud.

Firefoxi ja Thunderbirdi integreerimine

Thunderbirdi linkide brauseriks Firefoxi panemine

Kahjuks pole Firefox ja Thunderbird kohe alguses omavahel ühendatud. Kuigi on võimalik süsteemi seadistustega panna Thunderbird erinevate linkide korral panna neid avama Firefoxiga on siiski mõistlikum vastavad seadistused kohe Thunderbirdi sisse panna. Selleks tuleb avada järgmine fail või kui Teil seda pole, siis see luua: ~/.thunderbird/<mingid tähed ja numbrid>.default/user.js Mingite tähtede ja numbrite all mõeldakse Teie Thunderbirdi vaikimisi genereeritud kasutaja konto tähist. Selle täpne asukoht sõltub suuresti distributsioonist. Mõnes on ta kohe varjatud kataloogis thunderbird, mõnes mozilla-thunderbird Kui olete aga jõudnud oma kasutaja kataloogi (see tähtede numbritega kataloog .default lõpuga), siis avage või looge seal fail user.js Näiteks mina kasutan selleks tekstiredaktorit nano

nano user.js

Ja nüüd kopeerige sinna järgmine sisu:

user_pref("network.protocol-handler.app.ftp","/usr/bin/firefox");
user_pref("network.protocol-handler.app.http","/usr/bin/firefox");
user_pref("network.protocol-handler.app.https","/usr/bin/firefox"); 

Kui see tehtud, siis startige uuesti oma Thunderbird. Nüüd avatakse FTP, HTTP ja HTTPS lingid kõik Firefoxiga. Kuid kui soovite, siis võite siia ka muidugi muud panna. Mina näiteks panin FTP-sse hoopis gftp.

Juhul, kui nüüd peale Thunderbirdi restarti asi ikka ei toimi, siis kontrollige:

  • Kas kopeerisite või kirjutasite siit ikka kõik õigesti? Iga vale tühik või näpukas põhjustab kohe probleeme!
  • Kontrollige, kas on ikka paigaldatud viimased Firefox ja Thunderbird.
  • Kontrollige, kas olete andnud ikka õiged programmide viidad. Terminalis käsk which firefox näitab Teile kätte Firefoxi täpse asukoha. Üldjuhul on see /usr/bin/firefox kuid mõningatel juhtudel võib ka erineda.
  • Kontrollige veelkord oma õigekirja user.js failis. Kui ka see ei aita, siis pöörduge Pingviini foorumisse.

Firefoxi meilikliendiks Thunderbirdi panemine

Samas oleks ka hea, kui veebis surfates ja mõnes veebilehes kontaktide all ja meili aadressile klõpsates avataks Teil kohe Thunderbird. Taas on seda võimalik määrata süsteemi seadistustes, kuid kindlam ja õigem oleks see asi korda ajada juba Firefoxi seadistustes. Selleks avage Firefoxis taas about:config. Nüüd kirjutage üles reale Filter:

mailto

Nüüd vaadake, kas Teil on olemas rida:

network.protocol-handler.app.mailto

Kui olete selle rea leidnud, siis parem hiireklikk sellel real, valige Modify ja avanenud hüpikaknas sisestage viit Teie Thunderbirdile. Mis kujul täpsemalt - vaadake edasi sealt, kus õpetatakse uut stringi looma, kui Teil seda polnud. Juhul, kui seda pole, siis looge uus, selleks valige vajutage about:config aknas aremat hiireklahvi. Avanenud hüpikmenüüs valige New, sealt edasi valige String. Nüüd küsitakse Teilt New string value Enter the preference name ja sinna pange

network.protocol-handler.app.mailto

Järgnevalt pange kirja tee Thunderbirdini. See võib olla:

/usr/bin/thunderbird

Kuid võib ka olla

/usr/bin/mozilla-thunderbird

Täpse nime ja asukoha leidmiseks kasutage taas käsku which thunderbird või which mozilla-thunderbird Nüüd võib vaja olla veel taaskäivitada brauser ja asi peaks toimima.

Ubuntu Firefoxi backspace klahvi seadistamine

Mõned aastad tagasi lülitati mingil põhjusel Firefoxis Ubuntulistes välja Backspace (Tagasi nool) funktsioon, mis viis tagasi eelmisele lehele. Backspace klahv töötas nagu tagasi nupp. Kes soovib seda endiselt tööle saada, siis valige about:config ja otsige sealt välja browser.backspace_action ja muutke selle väärtus 0-ks.