Estobuntu GNOME'i töölauaga versioon

Allikas: Pingviini viki
Vanatux.png See artikkel on mõnevõrra vananenud!


Estobuntu GNOME'i töölauaga versioon on olemas alates väljalaskest 10.09.

Töölaud

Estobuntu 10.09 GNOME'i töölauaga Live-CD

Arvuti -> Eelistused all on Estobuntu spetsiifilised "Töölaua seaded" ja "Töölauavidinad". Nendega saab töölauda kiiresti enda äranägemise järgi mugandada.

Töölauavidinad

Neid pakub Screenlets raamistik, mis on spetsiaalselt Estobuntu jaoks mugandatud. Estobuntu töölaual on vaikimisi sees EMHI ilmaennustuse ja Lipiku Screenletid (pakett screenlets-addons-estobuntu). Lisaks on paigaldatud paketi screenlets-addons-recommends paketiga kümmekond üldkasutatavat Screenleti (kõige tavalisemad kellad ja viled). Kasutajad, kes soovivad veel Screenlete, võivad paketihalduri abil Estobuntu repost paigaldada screenlets-extras paketi (kõik sealsed vidinad ei tööta päris perfektselt) või lisada neid otsides ise sobivaid gnome-look.org saidi Screenlets rubriigist.

Kujundused, teemad

Estobuntu kujundusega on mugandatud Radiance ja Ambiance teemad, vastavalt nimedega Radiance-Estobuntu, Ambiance-Estobuntu. Ülejäänud kujunduste kasutamine võib lülitada välja süsteemi Estobuntu väljanägemise.

Probleemid

Estobuntu varamu puudumine paigaldatud süsteemis

3.09. 2010 välja lastud GNOME ISO-l on üks pisike aga tüütu viga küljes. Paigaldatud süsteemis puudub Estobuntu varamu. Et toimiks uuendused ja saaks paigaldada lisapakette, tuleb lisada tarkvaraallikate nimekirja:

deb http://repo.estobuntu.org/packages lucid main

7.09. 2010 on puudulik ISO Estobuntu saidilt maha võetud ja ilmselt asendatakse peagi parandatud versiooniga.

8.09. 2010 Pingviin.orgi foorumis avaldaldatud uuel ISO-l repo puudumise probleemi pole.

Töölauavidinad

Lipikuvidin annab mingil hetkel vea, aga ei lakka sellegipoolest töötamast. Viga võib lihtsalt ignoreerida. Võib arvata, et viga tuleneb sellest, et vidin käivitub automaatselt "liiga vara", st siis kui aknahaldurid jms pole end veel lõpuni initsialiseerinud. Võimalik, et see on üldse Screenlets raamistiku viga.

Mingi hulk töölauavidinaid ei tööta, sest sõltuvused pole rahuldatud (nt GCal, Twitter jms).

Allalaadimine

Tegemist on ametlikult avaldamata katsetusversioonidega.

Vaata ka