Firefoxi about.config trikid

Allikas: Pingviini viki

Hoiatus - käesolev juhend on mõeldud ainult neile, kes ise vastutavad oma tegude eest! Firefoxil on olemas üsna palju võimalusi, kuidas muuta teda veelgi paremaks. Enamus kasutajaid kasutab Firefoxi vaikimisi paigaldust. Mõned on kaugemale jõudnud ja paigaldanud ka mõned lisad ja teemad. Kuid on veel üks võimalus Firefoxi sügavuti seadistamiseks - see on about:config abil seadete muutmine. Järgnevalt mõned näpunäited, mida võiks about:config failis muuta.

Esmalt sinna ligipääs - kirjutage lihtsalt URL ribale about:config Teile kuvatakse hoiatus, kus antakse teada, et jätkamine ohustab garantiid. Kuid samas on ka nupp, et Olen ettevaatlik, ma luban!. Sellele vajutades pääsetegi edasi about:config maailma. Teile avaneb suurel hulgal erinevate kirjadega välju. Üleval on aga riba, kus on Filter - sinna kirjutades otsitava välja nime on võimalik kuvada vaid Teile huvipakkuvaid välju.

Muudke soovituste arvu aadressi ribal

Firefox 3 on omadus, et kui hakate midagi kirjutama aadressi ribale, siis pakutakse Teile nimekirjana lehti, mis algavad sama tähe kombinatsiooniga. Vaikimisi väärtus on 12 - ehk kuvatakse 12 soovitust. teil on võimalik seda muuta või üldse välja lülitada (pannes -1 väärtuseks) alljärgneval väljal:

browser.urlbar.maxRichResults

Lülitage välja sessiooni taastamine

Vaikimisi avab Firefox kõik need lehed, mis lehitseja kinni pannes lahti olid. Juhul, kui Teile see ei meeldi, siis saate seda muuta:

browser.sessionstore.enabled 

Pannes seal väärtuseks False

Muudke sesiooni taastamise punkti salvestamise sagedust

Juhul, kui Teile siiski meeldib, et süsteem taastab alati eelnevalt avatud olnud aknad, siis Teil on võimalik ka määrata, kui sagedasti Firefox neid salvestab. Vaikimisi väärtus on 10000ms, see on 10s.

browser.sessionstore.interval

Antud väljal saate vastavat väärtust muuta, võttes arvesse, et 1000 vastab 1s ja 60000 vastab 1 minutile.

Parandage piltide kvaliteeti

Firefoxil on sees olemas hea moodul, mis parandab kuvatavate piltide kvaliteeti. Kahjuks aga mõjutab see ka jõudlust. Seega on see välja lülitatud. Juhul, kui jõudluse probleemid teile muret ei paku, siis võite selle sisse lülitada. Selleks tuleb:

gfx.color_management.enabled

Väljal määrata väärtuseks True

Keritava kaartide rea kaardi laius

Juhul, kui Teil on avatud palju karte korraga Firefoxis, siis kuvatakse Teile mõlemas pooles väikseid noolekesi, mille abiga saate kaarte vahetada. Samas on Teil võimalik minimaalset kaardi laiust muuta nii, et Teil mahuks rohkem kaarte aknasse. Seda saate teha:

browser.tabs.tabMinWidth

väljal. Vaikimisi väärtus on 100. Juhul, kui panete väärtuseks 0, siis kuvatakse Teile korraga kõik avatud kaardid - ükskõik kui väiksed need ka pole.

Lülita sisse/välja kaartide sulgemise nupp

Mõned kasutajad on harjunud, et igal kaardil on olemas oma X, millest teda sulgeda. Samas on ka seda võimalik seadistada. Nimelt väljal

browser.tabs.closeButtons

on Teil võimalik muuta väärtusi järgnevalt:

  • 0 - näitab sulgemis nuppu aktiivsel kaardil ainult
  • 1- näitab sulgemis nuppu igal kaardil
  • 2- ei näita ühtegi sulgemis nuppu
  • 3- näitab ühte sulgemis nuppu kaartide rea otsas

Suurendage skriptide käivitusaega

Vahest on olukord, kus saate veateate, et skripti ei õnnestunud käivitada, sest käivitamiseks mõeldud aeg on otsas. Firefoxil on vaikimisi antud aega 10s skripti kohta. Seda saate aga suurendada järgneval väljal:

dom.max_script_run_time

Lülitage sisse õigekirja kontroll kõigil väljadel

Vaikimisi kontrollib Firefox õigekirja ainult mitmerealistes tekstisisestus väljades. Samas on võimalik ka seda muuta. Nimelt väli:

layout.spellcheckDefault

Vaikimisi väärtus on tal 1. teil on võimalik valida aga kolme valiku vahel:

  • 0 - õigekirja kontroll on välja lülitatud
  • 1 - õigekirja kontroll ainult mitmerealistes tekstiväljades
  • 2 - õigekirja kontroll kõigis tekstiväljades

Ava otsingu tulemused uuel kaardil

Vaikimisi avatakse Firefoxis otsingu tulemused samal kaardil, mis Teil avatud on. Paljudele meeldib aga alati näha otsingut uuel kaardil. teil on võimalik seada nii, et kõik uued otsingud avatakse ka vaikimisi uuel kaardil, seda väljal:

browser.search.openintab

Vaikimisi väärtus on False. Pannes selleks True avatakse kõik otsingud edaspidi uuel kaardil.

Eemaldage Lisade paigaldamise viivitus

Vaikimisi on erinevate Lisade paigaldamisel viivitus 5s - enne Teil pole võimalik vajutada Install/Paigalda nuppu. See on selleks, et kogemata ei paigaldataks valesid lisasid. Samas häirib see viivitus siiski paljusid kasutajaid. Tema eemaldamiseks on lihtne moodus - pange security.dialog_enable_delay rea väärtuseks 0

security.dialog_enable_delay = 0

Suurendage/vähendage Firefoxi vahemälu

Firefox salvestab erinevate veebilehtede sisu pidevalt Teie arvuti kõvakettale. Seda selleks, et ei peaks pidevalt andmeid netist alla laadima. Tänu sellele on ka Firefox kiirem. Mida suurem on aga Firefoxile eraldatud ruum, seda rohkem saab Firefox sinna ka veebilehti salvestada. Kuid samas võetakse sellega enda alla kõvaketta ruumi. Esmalt vaadake, et Teil vahemälu kasutus on lubatud (vaikimisi on)

browser.cache.disk.enable

peab olema True Nüüd vaadake järgmist välja:

browser.cache.disk.capacity

Vaikimisi on 50000 (KB) Võimalikud väärtused:

  • 0 – ketta vahemälu keelatud
  • 50000 väiksem väärtus vähendab vahemälu suurust
  • 50000 suurem arv suurendab vahemälu suurust

Kogu URL välja aktiveerimine sinna klikkides

Vaikimisi Firefoxis URL väljale klikkides ei aktiveerita kogu välja. Samas soovivad aga paljud hakata kohe uut aadressi kirjutama. Siis tähendab see lisaliigutust aadressi kustutamiseks. Samas on seda võimalik ka lihtsalt vältida.

browser.urlbar.clickSelectsAll

Pange True ja edaspidi URL väljale klikkides tähistatakse kohe kogu väli.

Seadista oma Backspace klahvi töö

Vaikimisi on Mozilla Firefoxiz Backspace klahvi funktsioon välja lülitatud. Kuid about:config seadistuses on Teil võimalik määrata, et Backspace viib teid antud kaardil tagasi üles või siis hoopis ühe lehe võrra tagasi. Otsige üles järgmine väli:

browser.backspace_action

Vaikimisi on seal 2 - mis ei tee midagi

Võimalikud väärtused on:

0 - viib tagasi eelmisele lehele

1 - viib lehekülje algusesse