Kernel

Allikas: Pingviini viki

Linuxi Kernel

Linux on vaba unixilaadse operatsioonisüsteemi tuum, mille arendust alustas Linus Torvalds aastal 1991, ja mida on edasi arendanud ülemaailmne programmeerijate kogukond. Linux kuulub GNU General Public License alla ja seega on selle lähtekood vabalt saadaval.

Tuuma tuntakse põhiliselt Linuxi operatsioonisüsteemi keskse osana. Tarkvaradistributsioone, mis seda tuuma kasutavad, nimetatakse Linuxi distributsioonideks.

Algselt kirjutati Linux Intel 80386 protsessorile, kuid nüüdseks on see porditud paljudele teistele arvutiplatvormidele.

Linux on kirjutatud peaaegu täielikult C keeles (kasutatud on ka mõningaid GNU C laiendusi), välja arvatud mõned osad assemblerkeeles (GNU as AT&T süntaksis).

Ülesanne

Tuuma ülesanne operatsioonisüsteemis on vahendada riistvara tarkvara kaudu kasutajale. Lisaks põhiülesandele on tuuma tasemel proovitud lahendada ka mõningaid kõrgema kihi ülesandeid, näiteks oli üksvahe (enne v2.6) tuuma ametlikus puus ka miniatuurne veebiserver, mis oli efektiivsuse huvides toodud tuuma tasemele ja suutis serveerida staatilist infot (tavalist HTMLi ja pilte, näiteks).

Välislingid