Konqueror

Allikas: Pingviini vikiKonqueror
pildi allkiri
Konqueror.png

Konqueror 3.5.8, failisüsteemi puu, meedia-vaade ja veebisirvija
Tüüp: veebilehitseja, failihaldur, failikuvaja
Arendaja: KDE e.V. [1]
Litsents: GNU GPL
Viimane versioon: 3.5.8
16. oktoober 2007
Staatus: aktiivne
Eesti keel: {{{eesti_keel}}}
Koduleht: http://www.konqueror.org/
Foorum:

Konqueror on all-in-one failihaldur-veebilehitseja, millesse on integreeritud mitmete failitüüpide sisemine kuvaja, näiteks suudab Konqueror näidata PDF-e, pildifaile ja tekstifaile (Kate või KWord).

Failihaldur

Algselt oli Konqueror ainult failihaldur, millele vähehaaval hakkas lisanduma funktsioone. Esialgu primitiivne veebisirvija, siis sai KIO-pluginate süsteemi kaudu Konquerorit kasutada juba ka samba-, edonkey-, ftp- ja fish-sirvijana, audio-CD-sid sai lihtsalt sirvida ja rippimine muutus drag'n'dropiga ülilihtsaks.

Veebilehitseja

Konquerori veebilehitseja põhineb KHTML-renderdamismootoril, järgib hästi standardeid ja pakub kasutajatele häid seadistamisvõimalusi. Konqueroril on sisseehitatud palju funktsioone, mis teistel sirvijatel on lisavõimalused, näiteks sisemine reklaamide-filtreerija. KHTML-renderdajat kasutab ka Maci põhiline sirvija Safari.

Failikuvaja

Paljusid failitüüpe suudab Konqueror näidata integreeritud kuvajas. Nii on toetatud kõik KOffice'i failid, palju pildivorminguid, PDF, DVI ja PS.

Palju lihtsaid asju koos on muutnud Konquerori võimsaks vahendiks, mis vajab võimsat riistvara. Seetõttu on Konqueror aga muutunud ka suhteliselt aeglaseks ja kohmakaks ning ei suuda kõiki funktsioone sageli piisava sujuvusega täita. KDE 4-s on plaanis Konquerori asemel ametlikuks failihalduriks pakkuda hoopis Dolphin, mis kasutab küll Konquerorist tuttavaid alamosi, aga keskendub failidele ja failisüsteemidele.