MP3

Allikas: Pingviini viki

MPEG-1 audio layer 3 on laiemalt rahva seas tuntud, kui MP3 failiformaat, mis sobilik eelkõige muusika edastamiseks. Praegusel hetkel on tegu kõige populaarsema muusika formaadiga, mida laialdaselt kasutatakse.

Üheks uuenduseks, mida MP3 endaga kaasa tõi oli kindlasti nö kuuldamatute osade välja jätmine, tänu millele failide mahud muutusid tunduvalt väiksemaks. See omakorda on põhjustanud laialdase failivahetuse MP3 muusika failidega.

Kõik Linuxi distributsioonid on võimelised MP3 faile mängima. Vajalik on aga üldjuhul lisapakettide paigaldamine. Kaasatud pole MP3 tuge sellel põhjusel, et antud failiformaadi puhul on mitmed firmad teatanud, et omavad vastavaid patente selle suhtes. Kõige tähtsam neist on kindlasti Thompson, kes aga on teatanud, et üksikkasutajad võivad MP3 faile kuulata ja kasutada, ilma et peaksid mingeid litsentsi tasusid maksma. Tänu sellele ongi täiesti legaalne ise paigaldada oma Linuxisse MP3 tugi ja vastavaid faile kuulata.

Ogg Vorbise failid on väiksemad, parema kvaliteediga, ning ei oma piiranguid patentide näol, kuid pole elektrooniliste seadmete poolt niivõrd laialdaselt toetatud.