NVidia draiverite paigaldamine Ubuntus Envyga

Allikas: Pingviini viki

nVidia draiverite paigaldamiseks Ubuntus on mitu võimalust. Üheks neist on kindlasti võimalus paigaldada draiverid otse Ubuntu enda repositooriumist. Siis on võimalik veel ise tõmmata draiverid nVidia kodulehelt ja siis need käsitsi paigaldada. Kuid miks mitte ka seda automatiseerida? Nimelt on olemas lihtne võimalus, kuidas paigaldada endale automaatselt uusimad draiverid nVidia kodulehelt. Selleks võimaluseks on Envy nimeline skript. Antud skript on loodud Alberto Milone poolt. Antud skript võimaldab paigaldada nii nVidia tavalised draiverid kui ka legacy draiverid vanematele kaartidele. Skript tõmbab ise automaatselt kõige uuemad nVidia draiverid nVidia kodulehelt.

Paigaldamine

Paigaldamiseks tuleb tõmmata endale viimane versioon Envyst. Seda saate tõmmata Albert Milone kodulehelt. Otsige sealt alati STABLE VERSION alt. Paigaldage see nagu tavaline DEB pakett. Esimeseks võimaluseks on kohe alla laadimisel lasta see avada Ubuntu DEB pakettide paigaldajal. Teiseks võimaluseks on see pakett alla laadida ja siis selles kataloogis, kuhu selle laadisite käivitada käsk:

sudo dpkg -i envy*

Lisaks veenduge, et Teil on paigaldatud ekstra repositooriumid (universe ja multiverse) /etc/apt/sources.list failis.

Kasutamine

Kui skript paigaldatud, siis logige kõigepealt välja ennast Ubuntust ja siis vajutage F1+alt+ctrl klahve. Nüüd avaneb Teile terminal. Logige seal sisse oma tavalise kasutajanime ja parooliga ja käivitage siis käsk:

envy

Skript küsib nüüd veel üle, kas paigaldada (install) või eemaldada (uninstall) draiverid - tehke oma valik.

Envy uuendamine

Kui soovite olemasolevat Envyt uuendada, siis kõige kindlam on esmalt käivitada käsk:

sudo aptitude purge envy

Ja siis tõmmata alla uus Envy ja paigaldada see.