OpenTTD

Allikas: Pingviini viki


OpenTTD
Openttd.png
OpenTTD
Tüüp: Mängud
Arendaja:
Litsents: GPL
Viimane versioon: 1.0.0
Staatus: aktiivne
Eesti keel: Jah
Koduleht: http://www.openttd.org/
Foorum: http://www.tt-forums.net/index.php?c=20

Kirjeldus

OpenTTD on populaarseks osutunud Microprose'i mängu Transport Tycoon Deluxe kloon. Algse mängu koostas Chris Sawyer. OpenTTD arendamisel on võetud suund sellele, et ka OpenTTD oleks võimalikult sarnane ja samade võimalustega, mis ka algne Transport Tycoon Deluxe, samas on laiendatud mõningaid võimalusi.

Paigaldamine

Paigaldamiseks on mitu võimalust. Esimeseks võimaluseks on loomulikult minna OpenTTD allalaadimistesse ja tõmmata sealt siis alla kas kompileerimist vajav lähtekood või siis Ubuntu ja Debiani kasutajad võivad alla laadida ka DEB paketti. Paigaldamine siis:

dpkg -i openttd*

selles kataloogis, kuhu vastava DEB paketi tõmbasite. Ubuntu kasutajad peavad käsu ette veel sudo lisama. Lisaks tuleb aga siis hankida ka originaal Transport Tycoon Deluxe andmefailid. Selleks lugege vastavat README faili:

gedit usr/share/doc/openttd/README.Debian


Teine ja tunduvalt lihtsam ja mugavam võimalus on kasutada vastavat Autopackage faili. Lähemalt selle kohta võite lugeda siit. Vastava Autopackage faili võite aga alla laadida siit lingilt. Sealt siis .package lõpuga fail x86-le. Hetkel otselink 0.5.0 versioonile on siin.


Nüüd andke tõmmatud package failile käivitusõigused ja siis lihtsalt see käivitada. Piltidega õpetus selle kohta on Autopackage.org lehel. See meetod paigaldab Teile ka kõik vajalikud originaalmängu failid. Seega pärast pole muud, kui mängima :)