Sauerbraten

Allikas: Pingviini viki

Sauerbraten

Sauer logo 710.gif

Sauerbraten on Cube järg. Teda loetakse sisuliselt Cube 2-ks. Tegu on üksikmängija või mitme mängija võimalusega mänguga, mis oma olemuselt sarnaneb sellistele klassikutele nagu Doom või Quake. Kogu mäng põhineb avatud lähtekoodil ja kasutatakse ZLIB litsentsi. Nagu iga teine mäng, võib ka see algul üsna harjumatu olla, kuid üsna kiiresti saab selgeks kuidas liikuda, lasta jne, ning siis võib sellest kiirerütmilisest mängust saada üsnagi haarav tegevus. Mängu on võimalik mängida nii Windowsis, Linuxis kui ka Mac OS X-s.

Mängimine

Mängimisel on loojad andnud väga lihtsa põhimõtte. Tavamängus tulistage kõike, mis liigub. Kuid on ka teine mängumoodus, kus lahing käib baaside peale. Seal tuleb vastase baasid üle võtta nende lipud enda omaga asendades.

Samas tuleb arvestada, et iga relv on eriline ja neil on erinev hävitusjõud. Suurema hävitusjõuga relvi laed kauem ja vastupidi. Erinevaid relvatüüpe on kokku viis, vastaseid aga kaheksa erinevat tüüp.

Kui mängu põhimõte on lihtne, siis kaardid on väga hästi läbi mõeldud. Kaardid on kujundatud nii, et peaaegu kõikjal on võimalik selja tagant ligi hiilida. Seega tuleb olla pidevas liikumises, et kellelegi mitte jalgu jääda. Suu ammuli vahtima jäädes on surm kiire tulema.

Mängimisel on parimaks mooduseks kindlasti kasutada koos hiirt ja klaviatuuri. Hiirega saab sihtida ja klaviatuuri abil liikuda.

Kuvapildid

Mõningad kuvapildid siis ka mängust:

Screenshot 279286.jpg Screenshot 752473.jpg Screenshot 942534.jpg

Rohkem kuvapilte leiate Sauberateni kodulehelt.

Paigaldamine

Paigaldamiseks tuleb alla tõmmata Sauerbrateni Linuxi arhiiv SourceForge lehelt. Arhiiv tuleb lahti pakkida ja anda seal sisladuvale käivitusfailile vastavad õigused:

chmod +x sauerbraten_unix

Nüüd polegi muud, kui käivitamiseks järgmine käsk:

./sauerbraten_unix

Teil võib alguses tekkida probleeme erinevate libSDL pakettidega. Need tuleb eraldi paigaldada. Soovitavalt oma distributsiooni paketihalduri abil.

Ubuntu

Paigaldage Synapticust või kirjutage terminali:

sudo aptitude install sauerbraten

Arch Linux

Kirjutage terminali:

su
pacman -Sy sauerbraten

Lingid