* Nüüd anname configure käsu, sellega häälestame paigaldatava programmi sinu süsteemi järgi. configure loob faili Makefile, kuhu on koondatud reeglid, kuidas ja mida kompileerida ning kuhu saadud tarkvara hiljem paigaldada. configure-t on võimalik peenemalt suunata paljude võtmetega, mille kohta saad alati täpsemat infot mainitud dokumentatsioonifailidest, reeglina toimib kõige paremini vaikekäsk:
./configure
* Nüüd kompileerime programmi, see on kõige töömahukam etapp ning sõltuvalt valitud tarkvarast ja kasutatvast arvutusõimsusest kasutatavast arvutusvõimsusest võib kompileerimiseks kuluv aeg olla väga erinev. Üldjuhul pole see aeg ka suuremate programmide korral moodsatel arvutitel pikem tundidest, küll aga võib vanema arvuti korral kuluda päevi. Ära käivita järgnevat käsku, kui sul on parjasti kiire ja tahaks juba arvuti kinni panna.
make
* Sageli tuleb programmi lähtekoodiga kaasa testimissüsteem, millega saab kontrollida, kas kompileerimine õnnestus. Täpsemad juhised on jälle dokumentatsioonis ning võid arvestada, et paljud suuremad programmid ei läbi testimist päris puhtalt. Seega: enne kui pilli nurka viskad, veendu, kas saadud viga on ikka fataalne. <br />Testimine pole kohustulik etapp, aga aitab vältida hilisemat karvakitkumist, kui mingi järgmise sõltuva programmi kompileerimisel saad pidevalt mingeid arusaamatuid vigu. Sõltuvalt tarkvarast võib testimine toimuda ühel järgmisel viisil: