Pidgin

Allikas: Pingviini viki
(Ümber suunatud leheküljelt Gaim)


Pidgin
230px-Pidgin logo.png
GaimGNOME.png
Gaim Gnomes
Tüüp: sõnumitarkvara
Arendaja:
Litsents: GPL
Viimane versioon: 2.5.8
27.06.2009
Staatus: aktiivne
Eesti keel: {{{eesti_keel}}}
Koduleht: http://www.pidgin.im/
Foorum:

Pidgin (endine Gaim) on nagu aMSNgi sõnumitarkvara, mis toetab erinevaid protokolle nagu MSN, IRC, Jabber jne. Tegu on paljude Linuxi distributsioonide vaikimisi sõnumitarkvaraga. Kuigi ta kasutamine ei sarnane kuigi palju Microsoft MSN tarkvara omale, on ümber õppimine vajadusel suhteliselt lihtne. Lisaks Linuxile töötab Pidgin ka näiteks Microsoft Windowsil, FreeBSDl, SkyOS ja Trolltechi PDA operatsioonisüsteemidel.

Toetatud protokollid

Pidgin 2.0

Pidgin 2.0 on tähtsaim muutus selle programmi ajaloos. Ligi poolteist aastat kestnud arendustöö käigus on parandatud palju vigu, lisatud hulganisti uusi võimalusi, uuendatud välimust ja palju muud.

Muudetud on ka nimi, Gaimist sai Pidgin. Selle põhjuseks oli lihtsalt öeldes see, et AOL oli kaubamärgi AIM registreerinud ja seostus liiga palju Gaimiga ning mõlema poole juristid pidasid pikka aega salajas kõnelusi. Lõpuks otsustati programmi nimi ära muuta.

Pidgin tähendab inglise keeles lihtsustatud keelt, mis on kujunenud välja suhtlemisvahendina erinevate keelerühmade regulaarsel kokkupuutel.

Lisad (pluginad)

Pidginil on suurel hulgal lisasid, nii ametlike kui "third-party" lisasid. Näiteks OTR turvaliseks suhtlemiseks, kirjade märguanded, märkmed kasutajate jaoks, eelmise suhtlemise logid, matemaatilised valemid jpm.

Lingid