[[Kategooria:ID-kaart]]
[[Kategooria:Ubuntu]]
[[Kategooria:Ubuntulised]]
[[Kategooria:Üldised juhendid]]
'''See info on hetkel juba vananenud. Soovitav on kasutada ID-kaardi pakette, mis on märgitud artiklis [[ID-kaart Ubuntus]].'''
ID-kaardi tarkvara saab [[Ubuntulised|Ubuntu perekonna Linuxitel]] automaatselt töökorda, paigaldades [[paketihaldus|Linuxile tavapärasel viisil]] vastavad paketid. ID-kaardi tarkvara automaatseadistus sisaldab [[deb]]-pakkettide kujul värskemaid ja loogilisemaid variante eri allikates leiduvatest manuaalse seadistamise juhistest. Pakettide paigaldamise järel peaks saama teha ID-kaardiga [[ID-kaardi kasutamine|kõiki vajalikke toiminguid]], sh lasta tuvastada oma isikut ning allkirjastada dokumente [[veeb]]is (nt teha makseid internetipankades).
=Paigaldamine=
ID-kaardi tarkvara töökorda saamiseks tuleb paigaldada süsteemi kaks eraldi paketti. Kõige lihtsam on paigaldada need siitsamast viki lehelt. Selleks tuleb klõpsata hiirega järgemööda linkidel, mis on sinu [[väljalase|süsteemi väljalaskele]] vastava jaotise all, ja linkidega osutatud paketid paigaldada. Lingil klõpsates peaks enamiku [[ubuntulised|ubuntuliste]] puhul avanema dialoog, mis pakub võimalust osutatud pakett mõne [[paketihaldur|paigaldusvahendiga]] (nt [[Gdebi]], [[KPackageKit]], [[Ubuntu Software Centre]] jt) avada ja paigaldada. Seda tulekski teha.
* ID-kaarti saab hakata [[ID-kaardi kasutamine|veebis isikutuvastuseks ja allkirjastamiseks]] kasutama '''peale''' kõigi [[Firefox]]i akende (kaasa arvatud "Allalaadimiste" aken) sulgemist ja veebilehitseja uuesti käivitamist.
* Veebis esimest korda [[digiallkiri|digiallkirjastades]] avab võib avada Firefox hulga mitmesuguseid dialooge, millele tuleb kaardi kasutamiseks '''korrektselt vastata'''. Juhised leiab [[ID-kaardi kasutamine#Digiallkirja andmine (PIN2)|ID-kaardi kasutusjuhendist]].
==Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat==
* http://ppa.launchpad.net/ubuntu-idkaart/ppa/ubuntu ''[[väljalase]]'' main
* ID-kaardi pakettide varamud (vt ka selgitusi [[#Näitlik paigaldusloogika asjatundlikule kasutajale|altpoolt]])** ''ubuntu-idkaart-allikad'' puhul: deb http://idppa.smartlinklaunchpad.eenet/repoesteid/releaseppa/ubuntu/ ''[[väljalase]]'' main (alternatiive vaata ** ''ubuntu-idkaart-allikad-estobuntu'' puhul: http://repo.estobuntu.org/packages ''[[#Näitlik paigaldusloogika asjatundlikule kasutajale|altpooltväljalase]])'' main
* http://archive.canonical.com/ubuntu ''[[väljalase]]'' partner (Lucidi puhul)
* [[Ubuntu]] ametlikud: main universe multiverse
===Täisnimekiri pakettidest===
* ubuntu-idkaart-allikad* ''või'' ubuntu-idkaart-allikad-estobuntu
* ubuntu-idkaart-paigaldus
* ubuntu-idkaart-baas
* ubuntu-idkaart-diagnostika
Kui paigaldada pakett ''ubuntu-idkaart-brauser'', siis saab minimaalse brauseris töötava PIN2-e. ''ubuntu-idkaart-diagnostika'' on eraldi diagnostikaprogramm. ''ubuntu-idkaart-allikad'' paigaldavad ID-kaardinduseks vajalikud varamud ja võtmed tarkvaraallikate nimekirja. Ülejäänud paketid on ainult sõltuvuste kimbud ega sisalda ise midagi... Kõik paketid peale paketi ''ubuntu-idkaart-allikad'' on paketi ''ubuntu-idkaart-paigaldus'' sõltuvused, st ''ubuntu-idkaart-paigaldus'' paigaldab nad kõik. Soovi korral võib neid ka ükshaaval paigaldada. Paketi ''ubuntu-idkaart-allikad'' võib peale muude pakettide paigaldamist eemaldada, see ei eemdala allikaideemaldamisel lülitatakse välja ID-kaardi tarkvara varamud (aga mitte üldisi [[Canonical]]i tugivaramuid). Paketi uuestipaigaldamisega saab allikad uuesti paigaldada.
Eri paketid paigaldavad ka /usr/bin/ kataloogi oma skripte. Neid võib kasutaja soovi korral käivitada.
* /usr/bin/ubuntu-idkaart-diagnostika (ubuntu-idkaart-diagnostika, vajab käivitamiseks [[juurkasutaja]] õigusi)
* /usr/bin/ubuntu-idkaart-lisa-varamud (ubuntu-idkaart-allikad, vajab käivitamiseks [[juurkasutaja]] õigusi)
* /usr/bin/ubuntu-idkaart-seadista-java (ubuntu-idkaart-brauser, vajab käivitamiseks [[juurkasutaja]] õigusi)
===0.4===
* Lisatud Estobuntu ID-kaardi varamute tugi(''ubuntu-idkaart-allikad-estobuntu'').* Allikate paketi eemaldamisel eemaldatakse nüüd ka allikad.* Esimesel kasutamisel ei peaks Firefox loopima kasutajale enam nii palju arusaamatuid dialooge.* Uuendused [[Ubuntu 10.10]] Maverick Meerkati ja [[Linux Mint 10]] Julia tarvis.
===0.3===
* Esimene avalikustatud versioon.
==Kasulikke märkusi==