Adobe Creative Suite

Allikas: Pingviini viki
Photoshop/Photoshop Elements
GIMP on GNU Image Manipulation Program lühend. Salvestab vormingutesse, mis ühilduvad teiste rasterpilditöötlusrakendustega (jpeg, tiff, gif...). On ka Windowsile kohandatud versioon GIMPshop.
Illustrator
Inkscape on rakendus, mille abil saab luua vektoritel põhinevaid kunstiteoseid. Võimaldab SVG importi ja eksporti, ning tuleb toime ka erinevate rastervormingutega (jpeg, png, gif...)
InDesign või Quark Xpress
Scribus on avatud lähtekoodiga kirjastamisrakendus. Toetatud on PDF/X-3 normid, ning sisaldab piiratud koguses vahendeid vektorpiltide toimetamiseks. Samuti on toetatud SVG importimine ja OpenType kirjastiilid.
  • P.S.! Kui kavatsete seda tarkvara professionaalselt kasutada, on soovitatav trükkalilt enne küsida. Vastupidiselt teisele siin toodud rakendustele, peab sinu trükkal omama ligipääsu algsele Scribus failile. Enne trükitöö saatmist paluge trükkalil vastav tarkvara paigaldada.
Flash
Flashi väljavahetamisel tuleb arvesse võtta selle kasutust, sest see teenib kahte eesmärki: animatsioonide loomine ja liides. Synfig on keerulisem, eriti algajatele. Sellega saab eksportida erinevatesse vormingutesse, sealhulgas Flash (.swf), mpeg ja SVG. ActionScript on samuti toetatud.
  • P.S.! Kuigi te kasutate avatud lähtekoodiga tööriista, on töö soovitatav salvestata mõnda levinud vormingusse (SVG või SWF). Enamik publikust vaatab sinu tööd Adobe Flash Playeriga, mida saab tasuta alla laadida. Kui eesmärgiks on igasuguse omanduliku tarkvara vältimine, uuri Gnashi, mis on tasuta ja avatud lähtekoodiga Flashi esitleja.
Director
libavg ei pruugi olla parim lahendus, kuid see on üks vähesed rakendusi millega on võimalik luua mitmekesiseid liideseid. Directoriga võrreldes on liides kui öö ja päev, seega ole valmis pisut õppima.
Dreamweaver
Nvu on HTML-toimeti mis sarnaselt Dreamweaverile võimaldab näha nii koodi, kui ka lõpptulemust. Samuti saab selle abil käsitleda stiilselt faile, integreerida ankeete, jms. Väga hea programm nendele, kes õpivad veebikujundust. Pakub ka puhast lähtekoodi vaadet nendele, kes soovivad HTML-i käsitsi kirjutada.
Soundbooth
Audacity - kujuta ette Soundboothi laiemat versiooni, mis on säilitanud sama võimsuse. Kuid muretsemiseks pole põhjust, kuna kõiki soovitud helifiltreid saab laadida kodulehelt. Käsitleb kõiki enamlevinud helivorminguid (wav, mp3, aiff, ogg vorbis).
Premiere
Avidemux. Kuigi sellel pole kõiki Premiere'i võimalusi, sobib see lihtsaks lineaarseks toimetamiseks ja kodeerimiseks. Lubab sisestada MPEG, QuickTime'i, AVI, ASF, pilte, H.263 vormingud jms. Väljasta oma töö AVI, MPEG, MP4 või OMG vormingus. Kuigi edasijõudnud kasutajal võib võimalustest puudu jääda, teeb see suuremale osale töö ära.
Encore
DVDStyle. Kui sa oled filmimise ja järeltöötluse lõpetanud, pead sa selle plaadile kõrvetama. Encore'i enam eraldiseisvana ei leidu, sest see liideti CS3-es Premiere'iga. Avatud lähtekoodiga lahendused pole seda veel teha jõudnud. Adobe hüppas vormingute sõtta ja võimaldas Encore'iga Blueray plaate kõrvetada. Kuniks vormingutesõda on läbi (ja Bluerayst saab standard) jäävad enamus inimesi, sealhulgas avatud lähtekoodi kogukond, DVD-de juurde.
DVDStyler on fantastiline tööriist, millega saab DVD-dele luua lihtsaid ja kauneid menüüsid. Kuigi see rakendus ei anna edasijõudnud kontrolli DVD esitluse üle, on see väga hea DVD ehituse tundmaõppimiseks.
After Effects
Jahshaja on väga sarnane After Effectsiga. Ainult After Effectsi kogumik on puudu. Aga mitte muretseda, sest Jahshajaga tuleb kaasa hulganisti nende endi effekte. See isegi võimaldab importida projekte Photoshopist, Premiere'ist, After Effectsist, Lightwave'ist, Mayast, 3DS Maxist jne. Projekte saab ka eksportida paljudesse erinevatesse vormingutesse.