Muudatused
Allikas: Pingviini viki
Paljud algajad Linuxi kasutajad küsivad, kas Linuxis on võimalik ka mänge mängida. Vastus on kõigilt alati jah - on küll. Kuid nüüd tekib probleem sellega, et kust neid mänge siis saada. Kuidas paigaldada jne. Selleks otsustasingi koostada selle õpetuse, kuhu kokku koguda erinevad Linuxitele mõeldud mängude lingid ja ühtlasi ka nende paigaldamiste õpetused.
== Erinevad Linuxi mängud ==
Esmalt tooks ära vabavaralised Linuxi mängd, mida kasutajatel on võimalik kasutada.
== The Battle for Wesnoth ==
[http://www.wesnoth.org/ The Battle for Wesnoth] on vabavaraline käikudel põhinev strateegiamäng, mida on võimalik mängida nii Linuxis, Windowsis kui ka Mac OS X-s. Tegu on fantaasia mänguga, mille eesmärgiks on võita endale Wesnhothi troon. Mängu iseloomustab hea graafika ja helisüsteem. Mõneti harjumatu võib olla uutel kasutajatel alguses käikude süsteemiga harjuda. Kuid idee on lihtne - kõigepealt liigutad oma mehed kõik uutele positsioonidele ja seejärel vajutades End Turn hakkab vastane oma mehi liigutama. [[Pilt:Wesnoth1.jpg|thumb|center|300px|Wesnoth1.jpg]]
Samas on olemas alguses kohe ka võimalus läbida vastav õpe (Tutorial), et päris mängu sisenedes teaksite juba mängu põhitõdesid. Samuti on hea enne mängu alustamist lugeda läbi [http://www.wesnoth.org/wiki/GettingStarted GettingStarted] Wesnothi enda kodulehelt. Kui see tehtud, siis on soovitav vaadata ka [http://www.wesnoth.org/wiki/WesnothManual Wesnothi Manuali] Viimases on ära toodud erinevad mängus vajalikud juhendid.
Wesnothi paigaldamine enamusele Linuxi distributsioonidest on suhteliselt lihtne. Enamustele suurematele Linuxi distributsioonidele on olemas vastavad paketid.
Gentoo puhul piisab, kui anda käsk: '''emerge wesnoth'''
Fedora puhul peate veenduma, et kasutate [http://fedoraproject.org/wiki/Extras/ FedoraExtras] reposid. Vaikimisi on need juba Fedora Core 4 kasutusel. Kui see on korras, siis pole muud, kui kirjutada terminali '''yum install wesnoth wesnoth-tools wesnoth-server'''
Ubuntu puhul tuleb viimase Wesnothi versiooni kasutamiseks kasutada hetkel Breezy-Backports, siis on võimalik paigaldada lihtsalt '''sudo apt-get install wesnoth'''. Kui see ei aita, siis oleks soovitatav juba lähtekoodist ise Wesnoth valmis kompileerida.
Mandrake puhul laadige enne alla Wesnothi rpm pakett [ftp://ftp.free.fr/pub/Distributions_Linux/Mandrakelinux/devel/cooker/i586/media/contrib/ Siit] lingilt ja siis sisestada käsk '''urpmi wesnoth''', olles enne muidugi liikunud kataloogi, kuhu wesnothi tõmbasite.
Lähtekoodist paigaldamiseks tõmmake alla Wesnothi lähtekood [http://prdownloads.sourceforge.net/suparun/wesnoth-1.0.1-x86-Opkg.tar.gz?download SourceForgest] ja pakkige see lihtsalt lahti. Muud midagi teha vaja pole.