Muudatused

Distributsioon

Lisatud 2 baiti, 7. juuli 2007, kell 11:35
/* Teekide tase */
Võtame vaatluse alla näitena [[Ubuntu]] ja [[Mandriva]], siis mõlemad nad kasutavad [[Linus Torvalds]]i poolt loodud [[Linux]]i [[kernel]]it. Erinevad Linuxi distributsioonid võivad kasutada küll erinevaid [[kernel]]i versioone ja erinevaid kaasas olevaid mooduleid, kuid sellega ka vahe enamasti lõppeb. Seega, kui Teil on [[Ubuntu]] 2.6.18 kerneliga, siis sellel tasemel erinevused puuduvad, kui ka [[Mandriva]]l on sama [[kernel]].
===Teekide tase===
Nüüd tuleb esimene erinevus sisse kaasas olevates erinevates [[GNU]] [[teek]]ides ja süsteemi tööriistades. [[Ubuntu]] on valinud ühed, kuid [[Mandriva]] võib sisaldada veel mõningaid lisa [[teek]]e või vastupidi. Kuid ka selles osas on suuremalt jaolt kasutusel samad vahendid. Erinevusi on vähe. Erinevused võivad sees olla taas seoses eri versioonide kasutamisega. Üks võib sisaldada natuke uuemaid [[teek]]e ja süsteemi tööriistu (millega programmid kokku on kompileeritud), teine uuemaidvanemaid
===Programmide tase===
Järgmisel tasemel on aga juba kumbki distributsioon valinud oma programmid, mis kohe kasutajal kaasa pannakse. Näiteks on erinevused juba töölaua puhul. [[Ubuntu]] on valinud oma kasutajatele [[Gnome]] töölaua, samas kui [[Mandriva]] eelistab [[KDE]]d. Erinevusi on ka teistes programmides, milline on vaikimisi meili klient, interneti brauser, millised graafika programmid on kaasa pandud jne. Ehk see on esimene tase, kus kasutajatel tekib arusaam, et tegu on teise distributsiooniga ja ta seda ka näeb. Sellel tasemel sõltub väga palju just distribuutorite kogemustest ja isiklikest eelistustest, mis tarkvara kaasatud on. Kes eelistab muusikamängijana [[Amarok]]i, kes [[Rhythmbox]]i, kes eelistab kasutada [[Pidgin]]it, kes [[aMSN]]i jne. Kuigi kasutajatel on alati võimalik peale paigaldust endale meelepärast tarkvara juurde paigaldada ja mitte vajaminevat ka eemaldada, on algajatele tavaliselt alati see esimene valik kõige olulisem. Siin tasemel on distribuutoritel võimalik ka muuta oma loomingu välimust ja kasutusmugavust. Näiteks grupeerida ümber menüüd, et nad kasutajatele paremini kätte saadavad ja loogilisemad oleksid. Muuta taustapilti jne.
19
muudatust

Aita seda lehekülge täiustada!