Muudatused
Allikas: Pingviini viki
/* Fedorast */
[[Fedora]] KKK põhineb mitteametlikul [http://www.fedorafaq.org/ FedoraFAQ] lehel. Tegu on pamiselt sealsete küsimuste ja vastuste tõlgetega, millele samas lisatakse jõudu mööda ka muid küsimusi/vastuseid, mis Pingviini portaalis üles kerkivad. Juhul, kui olete uus [[Linux|Linuxi]] valdkonnas, siis vaadake kindlasti ka antud Viki [[:Kategooria:Üldised juhendid|Üldised juhendid]] lehte.
=Fedorast=
==Mis on Fedora Core==
Esiteks tutvuge kindlasti [http://fedora.redhat.com/ Fedora ametliku kodulehega]. Paljud peavad Fedorat [[Red Hat Linux]]-i edasiarenduseks ja Fedora Core 4 8 näiteks Red Hat Linux 1317-ks. Samas erineb ta endisest Red Hatst Hatist mitmel moel, nendest tähtsamateks erinevusteks on:* Tegu on komuunil kommuunil baseeruva distributsiooniga. See tähendab, et igaüks (kaasa arvatud Teie) võite anda oma panuse Fedora Core arendamisele. Seda siis tõlkimise, testimise, programeerimise programmeerimise või mõnel muul moodusel.* Uus Fedora Core tuleb välja iga kuue kuu tagant.
* Peale uue versiooni ilmumist lõpetatakse vana versiooni toetamine 6-8 kuu pärast
See tähendab, et Te peate oma Fedora versiooni uuendama iga 6-8 kuu järel. Samas pole seda vaja karta, kuna üldjuhul on uuendamine suhteliselt lihtne. Uuendamise all mõeldakse siin siis kogu süsteemi uuendamist ühelt versioonilt teisele. Pidev tarkvarapaketide uuendamine turvaparanduste saamiseks on igal juhul vajalik. Samas, kui Teil pole mingil põhjusel soovi oma Fedora versiooni uuendada, siis võite vaadata [http://www.fedoralegacy.org/ Fedora Legacy Projecti], mis jätkab alati kuni poolteist aastat peale ametliku Fedora projekti toetuse lõppu, erinevate turvaparanduste välja laskmist vanematele Fedora Coredele.
Samas sarnaneb Fedora Core väga palju ka [http://www.redhat.com/software/rhel/ Red Hat Enterprise Linuxile], seega kui soovite enne RHEL-i soetamist sellest rohkem teada saada, siis võite katsetada ja alustada Fedorast. Näiteks [[RHEL]]5 baseerus suuresti Fedora Core 6-l.
==Mis erinevus on Fedora Corel Fedoral ja Red Hat Enterprise Linuxil?==
Red Hat Enterprise Linux (RHEL) on ametlikult Red Hati poolt toetatud vähemalt 7 aasta jooksul. Selle aja jooksul lastakse RHEL-ile välja erinevaid programmi ja turvauuendusi ja tagatakse ka tugiteenus. See on vajalik masinatele ja serveritele, mille operatsioonisüsteemi pole võimalik pidevalt uuendada ja mis peavad pidevalt töös olema. Samuti on RHEL-ile lisatud mitmeid võimalusi, mis kuluvad ära, kui Teil on rohkem kui paar serverit. Lisaks sellele on RHEL tasuline ja Fedora on tasuta. Fedora puhul põhineb tugiteenus Fedora kasutajate komuunil. Red Hatil on ka huvitav leht, kus võrreldakse RHEL-i ja Fedora erinevusi. Leht asub [http://www.redhat.com/software/rhelorfedora/ siin]
==Kas Fedora Core on ebastabiilne?==Lühike ja konkreetne vastus - ei. Fedora Core ametlikud väljalasked on stabiilsed ja neid võib julgelt kasutada. Muidugi ei ole alati välistatud mõned pisivead.==Millal Fedora Core 4 8 välja lasti?==Fedora Core 4 8 lasti ametlikult välja 13 juunil 2005 8 novembril 2007 aastal. ==Millal järgmine Fedora Core välja tuleb?==Hetkel käib juba Fedora Core 5 arendamine ja tema väljatuleku ajagraafikut võite vaadata [http://fedora.redhat.com/About/schedule/ Fedora Core ajagraafikust]==Kust ma leian nimekirja, mis programmid on kaasas Fedora CoregaFedoraga?==Täielik nimekiri programmidest, mis tuleb kaasa iga Fedora Corega Fedoraga oleks liiga pikk. Üldjuhul piisab kasutajatele ka väiksemast nimekirjast ja selle kohase hea kokkuvõtte on teinud [http://distrowatch.org/table.php?distribution=fedora DistroWatch].==Mis on Millal järgmine Fedora Extrasvälja tuleb?==Hetkel käib juba Fedora Extrates leidub tarkvara, mis on küll toetatud Fedora projekti poolt, kuid mis ei tule kohe kaasa Fedora Corega. Lähemalt Fedora Extrate kohta 9 arendamine ja tema väljatuleku ajagraafikut võite lugeda nende vaadata [http://www.fedoraproject.org/wiki/Extras koduleheltRelease/Schedule Fedora väljatuleku ajagraafikust]==Kuidas ma saan Fedora projekti aidata?==Fedora projekti aitamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Näiteks on vaja inimesi, kes haldaksid Fedora dokumentatsiooni, inimesi, kes kirjutaksid koodi, otsiksid vigasid. Või looksid graafikat. Juhul, kui te midagi oskate, siis võite alati ühendust võtta Fedora arendajate meeskonnaga ja Teile leiatekse mõni sobiv tegevus.