Muudatused

Allikas: Pingviini viki

Fedora 8 KKK

Lisatud 3159 baiti, 10. november 2007, kell 19:10
/* Fedora paigaldamine */
Fedora projekti aitamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Näiteks on vaja inimesi, kes haldaksid Fedora dokumentatsiooni, inimesi, kes kirjutaksid koodi, otsiksid vigasid. Või looksid graafikat. Juhul, kui te midagi oskate, siis võite alati ühendust võtta Fedora arendajate meeskonnaga ja Teile leiatekse mõni sobiv tegevus.
=Fedora paigaldamine=
==Kust ma võin Fedorat saada?==
Fedorat võite saada [http://fedoraproject.org/get-fedora Fedora allalaadimiste] lehelt. Seal on mitu erinevat versiooni.
* Install Media - tegu on Fedora DVD versiooniga, millel on kaasas kohe kõik Fedora paketid. See tähendab, et Teil pole vaja paigalduseks ja ka hilisemaks tarkvara lisamiseks interneti ühendust.
* GNOME Live Media - tegu on [[Gnome]] töölauaga Fedora [[LiveCD]] versiooniga, millel on kaasas piiratud tarkvara hulk. Samas on võimalik aga antud [[LiveCD]] abil teha ka süsteemi paigaldust
* KDE Live Media - tegu on [[KDE]] töölauaga Fedora [[LiveCD]] versiooniga, millel on kaasas piiratud tarkvara hulk. Samas on võimalik aga antud [[LiveCD]] abil teha ka süsteemi paigaldust.
Igal versioonil on olemas aga veel kolm erinevat versiooni - '''i386''', '''x86_64''' või '''ppc'''. Millist nende seast valida, selle kohta lugege [[I386, amd64, x86 - millist küll valida]] teemast.
==Kas ma saan kasutada RaiserFS, JFS või XFS-i?==
Jah - on küll võimalik paigaldada Fedorat RaiserFS, JFS või siis XFS failisüsteemile. Samas tuleb aga arvestada, et nimetatud failisüsteemid pole ametlikult Fedora poolt toetatud. Seega, kui midagi läheb valesti, on abi saamine raskendatud.
RaiserFS-ile Fedora Core paigaldamiseks kirjutage kohe alguses installeri käsureale:
linux selinux=0 reiserfs
JFS-ile Fedora Core paigaldamiseks kirjutage kohe alguses installeri käsureale:
linux selinux=0 jfs
XFS-ile Fedora Core paigaldamiseks kirjutage kohe alguses installeri käsureale:
linux xfs
Sa ei saa kasutada SELinuxit koos RaiserFS-i ja JFS-iga. XFS puhul on kõik OK. Juhul, kui Te ei tea, mis asi on [[SELinux]], siis võite seda hoiatust ignoreerida.
==Kas ma saan kasutada ka 64-bitisel süsteemil Fedorat?==
Jah, saate küll. On olemas kohe spetsiaalne Fedora just 64 bitistele protsessoritele (AMD ja Inteli omadele siis). Need võite leida tavalistest Fedora peeglitest x84_64 kataloogist. Samas võite aga ka julgelt 64-bitisele arhidektuurile paigaldada 32-bitise Fedora. Lähemalt juhiseid, kuidas hankida Fedora leiate [[#Kust ma võin Fedorat saada?|siit]].
==Kas ma saan paigaldada ka Mac-ile Fedorat?==
Jah saate
 
Juhul, kui teil on G3, G4 või G5 versiooni Mac-id, siis valige Fedorat alla laadides '''ppc''' versioon.
 
Kui Teil aga on uuem Inteli Mac, siis valige '''x86_64''' versioon. Samas tuleb aga arvestada, et mitte kõik asjad ei pruugi veel korralikult töötada. Selle kohta on Fedora Projekt teinud ka eraldi lehe [http://fedoraproject.org/wiki/FedoraOnMactel Fedora Mactelil], lisaks on olemas ka [http://www.mactel-linux.org/ mactel-linux.org] leht, kus eraldi sekstioon [http://www.mactel-linux.org/wiki/FedoraOnMacBook Fedora 8 kohta]
==Kas on olemas ka Fedora startup diski?==
Kahjuks mitte. Nimelt on 2.6 [[Linux]]i [[kernel]] nii suur juba, et ei mahu enam tavalisele floppy diskile ära. Võite kasutada näiteks USB mälupulka buutimiseks.
 
Juhul aga, kui Teie arvutil on olemas siiski CD-ROM seade, kui Teil pole võimalik sellelt buutida (liiga vana arvuti näiteks), siis võite kasutada [http://btmgr.sourceforge.net/download.html Smart Boot Manageri] abi.
Bürokraat, administraator
1546
muudatust