Muudatused
Allikas: Pingviini viki
rpm-i halduritest ka
==Programmide paigaldamine==
'''Linuxi plussiks programmide paigaldamise juures on veel [[pakihaldur]].''' Enimkasutatavad pakihaldurid on [http://en.wikipedia.org/wiki/Adept_Manager Adept Manager] ja [http://en.wikipedia.org/wiki/Synaptic_(software) Synaptyic]
Linuxis on programmide paigaldamine ja haldamine keskselt korraldatud. Windowsi kasutajale meenutab see ehk enim ''Add/Remove Programs''i, mida kasutatakse peamiselt programmide eemaldamiseks. Linuxis tegeleb see programm ka kõigi paigaldatud programmide uuendamistega, lahendab sõltuvusi (mõned programmid tahavad töötamiseks teisi programme) jpm.
Sellist programmi nimetatakse pakihalduriks (pakk on pakendatud programm, mis on valmis paigaldamiseks). Erinevates Linuxi versioonides, ehk distributsioonides, on erinevad pakihaldurid.
Enimkasutatavad graafilise kasutajaliidesega pakihaldurid [[Debian]]i/[[Ubuntu]]-perekonnas on [http://en.wikipedia.org/wiki/Adept_Manager Adept Manager] ja [http://en.wikipedia.org/wiki/Synaptic_(software) Synaptyic], [[RPM]]i-põhistes distributsioonides aga [[yum]], [[yast]] ja [[rpmdrake]].
Algajatel tasub '''alati''' paigaldada soovitud tarkvara pakihalduri kaudu. Üldjuhul on kõik vastavad programmid olemas. Terminalis mingite programmide kompileerimine - mis suuremale osale kasutajatest seostub Linuxi kasutamisega - on möödanik.