Muudatused
Allikas: Pingviini viki
[[Kategooria:Ubuntu]][[Kategooria:ID-kaart]][[Kategooria:Ubuntulised]]
ID-kaart üldiselt töötab [[Ubuntu]]s ja [[Ubuntulised|Ubuntul põhinevates Linuxites]] korralikult. Selle töölepanemiseks on vaja esmalt paigaldada ja seadistada vastav tarkvara.
=ID-kaardi tarkvara seadistamine automaatselt=
==RIA poolt tellitud ametlikud paketid==
On saadaval [http://id.eesti.ee/ beetaversioonid] ja [https://installer.id.ee/ stabiilsed versioonid]. Paigaldamiseks tuleb lasta käima kaasa pandud skript (hetkel töötab ainult Maverick'us) või uurida käsitsi skriptist välja, kus on vajalik [[varamu]], see [[paketihaldur]]i abil lisada, varamute nimekiri uuendada -- ja paigaldada metapakett ''estonianidcard''.
Riikliku toega tarkvara on küll olemas ja üldjoontes töötab (eriti nt uuemate ID-kaartidega vms), aga selle tugi on peaaegu olematu ja selle pakendatus on allapoole arvestust. Ei maksa rääkidagi vastavusest avatud lähtekoodiga tarkvara arendusprotsessi standardile...
==Smartlink'i koodil põhinevad Esteid paketid==
Paigaldades need paketid [http://code.google.com/p/esteid/wiki/Ubuntu juhendi] järgi peaks kõik töötama ilma mingi lisatööta, kuigi eri kaardilugejate puhul võib olla vaja seadistada lugeja parameetreid failis ''/etc/opensc/opensc.conf''.
See on kõige soovitatavam paigaldusviis ja kui see töötab, siis pole mõtet teisi proovida. Kuigi riikliku tarkvaraga töötavad mõned uued ID-kaardid kindlamalt, siiski on häkkerite ID-tarkvara turvalisem ja paremini dokumenteeritud. Kumba soovite kasutada, see on teie endi valik. Koduseks kasutamiseks on häkkerite tarkvara parem. Kui sellega kõik töötab, siis soovitaks kasutada seda ja mitte RIA tarkvara.
Kui paketid esialgu ei paigaldu, siis tuleks veenduda, kas [[tarkvaraallikas|tarkvaraallikate]]s on aktiviseeritud Ubuntu ''universe'' ja ''multiverse'' repod. Kui pole, siis tuleks need aktiveerida ja proovida paigaldust uuesti.