Estobuntu uuendamine Hardyks

Allikas: Pingviini viki

SEE TEKST ON AEGUNUD JA KEHTIB/ON KASULIK AINULT ESTOBUNTU 8.01 PUHUL8.09 põhineb juba Hardyl


Kuidas uuendada Estobuntu 8.01 Ubuntu hardy-ks


Estobuntu 8.01 on ju väga hea Ubuntu versioon: Eestikeelne, toetab ID-kaarti ja Kõu internetti, aga ta on natuke ajast maas. Ubuntu Hardy 8.04 sisaldab palju vingeid ja kasulikke lisasi, mida estonuntus pole (firefox 3, Xorg 7.3 jne). Siin õpetangi kuidas saad kaks head asja korraga.

Et uuendada Estobuntu versioonile 8.04 Hardy Heron Tuleb muuta failis /etc/apt/sources.list kõik sõnad „gutsy“ sõnadeks „hardy“, väljaarvatud estobuntu enda rida, mis asenda järgnevaga(ilma jutumärkideta):
"deb http://repo.estobuntu.org/hardy ./". Alati on soovitav eelmisest failist varukoopia jätta. Avage konsool ja tippige: Sudo apt-get Update

Sudo apt-get dist-upgrade

Enne järgmise käsu tippimist oodake kui eelmine lõpetab Küsimisel sisestage administraatori (enda) parool. Vajadusel kinnitage tegevust tippides vastavate juhiste saamisel aknasse y või yes. Taaskäivitage arvuti kui käskude täitmine on lõppenud (mul võttis see 2,5h 1mbit netiühenduse korral). Tõenäoliselt annab seda ka adepti kasutades teha aga konsooliga on kindlam.

Peale taaskäivitamist avage adept manager ja klikkige „otsi uuendusi“ oodake natuke, Klikkige „täielik uuendamine“ kui võimalik ja vajutage „rakenda muudatused“ Nüüd peaks Teie süsteem olema viimane võimalik versioon. Kuigi Estobuntu näitab käivitudes ikka kirja 8.01 on tegelikult tegu versiooniga millele te just uuendasite (hetkel oleks see 8.04).

NB! Ühelt distrolt teisele uuendamise ajaks tuleb Envy ja selle draiverid eemaldada