Hallates CPU protsesse htop abiga

Allikas: Pingviini viki

Erinevate protsesside jälgimiseks Linuxis on mitmeid erinevaid võimalusi. Üheks kõige tuntumaks ja populaarsemaks on kindlasti top. Kuid samas on olemas ka topi väike edasiarendus, mis tunduvalt vähem tuntud. Tegu on htop nimelise rakendusega, mis enamustele Linuxi distributsioonidele olemas.

Paigaldamine

Gentoo

emerge -avu htop

Ubuntu

sudo apt-get install htop

Debian

apt-get install  htop

Kasutamine

htop on Terminali rakendus. Seega tuleb Teil esmalt avada terminal ja siis seal anda lihtsalt käsk:

htop

Teile avaneb järgmine pilt: Htop.png

Te saate seal kasutada ka hiirt, et menüüdes ringi liikuda. Kindlasti paljudele väga meeldiv lisa. Te saate rahulikult nooltega üles alla liikuda ja kõiki protsesse vaadata. Lisaks ka muud funktsioonid, mis on tunduvalt mugavamad, kui tavalise topi juures.

htop-i ja top-i võrdlus

  • htopis saate kerida liste nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt ja vaadata täieliku infot protsesside kohta. topis see nii lihtne pole.
  • htop on kiirem.
  • topis on iseloomulik väike viivitus, kui vajutate mitte tuntud klahvikombinatsiooni. Lisaks tuleb neid seal väga täpselt teada, et midagi teha.
  • htopis pole Teil vaja kirjutada protsessi numbrit, et seda tappa. topis on see aga vajalik. Lisaks saate ka muid operatsioone teha htop-is tunduvalt lihtsamalt. Liikudes ainult vastava protsessi peale.
  • htopis saate kasutada hiirt. topis see võimalik pole.
  • top on vanem ja rohkem kasutusel olev. Lisaks on teda ka rohkem testitud.