IPAQ

Allikas: Pingviini viki
HP/Compaq IPAQ hx4700

iPAQ on pärit Digital Equipment Corporationi laboratooriumitest. Compaq oli esimene neist kes viis pihuarvutid massidesse, lipulaevaks oli Compaq iPAQ H3600 seeria. Vaikimisi oli paigaldatud Microsoft Windows for Pocket PC 2000. Ekraan oli 12-bitine, muutmälu sisaldasid nad 32MB ning ROMi 16MB. Peale H3600 seeriat tuli H3100, mis oli odavam kuna kasutas halltoonides ekraani; hiljem H3700 ja H3800, erinevus seisnes parameetrites: suurendati mäluhulka, lisati SD kaardilugeja ja Bluetooth, suurendati ekraani bitisügavust. Tähele tuleks panna et kõik need mudelid toetasid ühte tüüpi laienduspesai (expansion sleeve), näiteks sai ühendada PCMCIA adapterit, CF kaardilugejat, akusi ja muud huvitavat "selga" iPAQ-le


Peale Compaqi ühinemist HPga hakati tooma mitmesuguseid erinevaid mudeleid, mis ei toetanud enam standartseid sleeve-si ning olid orienteeritud enamasi tavakasutajale. Praeguseks on jõutud tasemeni, kus pihuarvuti moodustavad: 480x640 16bit ekraan, Bluetooth, Infrapuna, WiFi (802.11b), GSM/GPRS, SD/MMC kaardilugeja ja palju muud.


Põhiline põhjus selle artikli olemasolus seisneb selles et Compaq oli väga sõbralik GNU/Linuxi arendajatega ning jagas vabalt dokumentatsiooni et kirjutada riistvara jaoks vaba tarkvara. Tänu sellisele heateole, on meil olemas ka GNU/Linuxi distributsioonid iPAQ pihuarvutitele:Kuigi Intimate projekt tundub olevat surnud, leiab sealt vajalikud Debiani paketid et tavalise Debiani (ARM haru) jaoks paigaldada toimiv X11 server.