Lähtekood
Lähtekood ka lähtetekst (släng: source, kood) on programmeerimiskeeles kirjutatud ja inimesele loetav lausete jada, mida saab kompilaatoriga programmiks kompileerida või interpretaatori abil käivitada. Enamikus programmeerimiskeeltes jagatakse suuremate programmide kood tarkvara loogilisest ülesehitusest lähtudes eraldi failidesse. Seda tehakse selleks, et programmi struktuuris oleks lihtsam orienteeruda ja ei peaks iga väiksegi muudatuse tõttu ümber kompileerima tervet programmikoodi, vaid ainult muudetud osa.
Alternatiivne definitsioon: Programm ehk kood on käskude rida, mis antakse masinale ette mingis sellele arusaadavas esituses. Programmid on enamasti kodeeritud väga ranges keeles, millel on kindel süntaks ja selle vastu eksimine põhjustab programmi seiskumise või käima mitte minemise. Programmeerija poolt kirjutatavat koodi võib olla vaja enne masinale ette söötmist kompileerida. Sel juhul on tegemist kompileeritava keelega. Võib olla ka, et koodi interpreteeritakse käivitamise käigus masina poolt. Sel juhul on tegemist interpreteeritava keelega.
Lähtekoodi levitatakse eri Linuxi distrotes tarballide ehk spetsiaalsete lähtekoodi pakkide kujul. Kuigi eri distrote paketihaldurid pakendavad lähtekoodi sageli ka oma vormingutesse, siis sissetulev kood ülemjooksu allikalt on enamasti tavalises tar.gz pakis (uuemal ajal ka tar.bz2 või tar.xz).