Linux From Scratch

Allikas: Pingviini viki


Linux From Scratch
LFS logo.png

Tüüp: Linuxi distributsioon
Arendaja: Linux From Scratch Team
Litsents: GPL
Viimane versioon: 6.4
24 november 2008
Staatus: aktiivne
Eesti keel: {{{eesti_keel}}}
Koduleht: koduleht
Foorum:


Wikipedia kirjutab järgmist:

Linux From Scratch 'Linuxi distributsioon lähtekoodidest' (lühend LFS) on Gerard Beekmansi ja suure hulga abiliste kirjutatud raamat, mis kirjeldab uue Linuxil põhineva operatsioonisüsteemi kokkupanemist ise programmide lähtekoode kompileerides.

Raamatus juhendatakse paigaldama ainult hädavajalike programme ehk põhilist süsteemi, mis käima läheb ja millega kasutaja saab hakata ise endale sobivaid rakendusprogramme paigaldama.

Uue Linux-süsteemi ehitamiseks kasutatakse ära olemasolevat distributsiooni ehk peremeessüsteemi. LFS ehitatakse üles kahes etapis. Selleks et peremeessüsteemist võimalikult palju eralduda, kompileeritakse kõigepealt hädavajalikest programmidest (Bash, Binutils, Coreutils, Gcc, Perl, ...) ja teegifailidest (Glibc, Ncurses, ...) väike tööriistade kogum. Seejärel seatakse tööriistade kaust käsuga chroot virtuaalselt juurkaustaks ja logitakse sealolevasse bash-koorikusse, kust hakatakse tööriistadega ükshaaval programme kompileerides paigaldama lõplikku süsteemi. Uus glibc paigaldatakse ühena esimestest ning seejärel kohandatakse tööriistade linkijat linkima uue glibc vastu kõike ülejäänud programme. Kui lõplikule süsteemile saab üks uus programm paigaldatud, siis eelistab bash kasutada seda tööriistades leiduva sama vahendi asemel ning kõik uued programmid on kohe peale paigaldamist kasutamisvalmid.

Beyond Linux From Scratch (BLFS) on raamat, mis juhendab rakendusprogrammide paigaldamist: võrgu-, X-, heli-, printerite- ja skanneritetoe lisamist süsteemile. Raamat on mõeldud eeskätt jätkuks LFS-ile.