Mandriva

Allikas: Pingviini viki
Mandriva logo.png

Mandriva on tekkinud Mandrakesofti, Lycorise ja Conectiva liitumisel. Tegu on prantsuse tarkvara firmaga, kelle peamiseks tegevuseks on Mandriva Linuxi arendamine. Mandriva tutvustab ennast maailmale kui projektide initsiaator ja teadmiste organiseeriana open source maailmas. Mandriva on ka asutajaliige Desktop Linux Consortiumis.

Mandriva loodi kui Mandrakesoft 1998 aastal Gael Duvali poolt. Esialgu võeti Red Hat Linux ja muudeti seda. Praeguseks on Mandrivas umbes 130 töötajat (nendest 80 on erinevad insenerid) ja firma kontorid asuvad Prantsusmaal, USA-s ja Brasiilias. Oma tooteid müüakse enam kui 140 riigis üle maailma. Mandriva Linuxi kasutajaid hinnatakse maailmas umbes 6-8 miljonile.

Finants info

2003 aastast kuni 2004 aastani töötas Mandriva sisuliselt pankroti ohus. Firma võttis endale pankroti kaitse oma võlgnike vastu. Aastaga tehti kõvasti tööd, et parandada firma finantsseisundit. See neil ka õnnestus ja praegu on Mandriva kolme suurima Linuxi firma seas. Paljuski tulevad sissetulekud #Mandriva Club kaudu.

Viimased liitmised

Praegu võib ära mainida tähtsamad Mandrivaga seotud firmade liitmised.

  • 2004 oktoober, Mandrakesoft ostis proffesionaalse tugiteenuste firma Edge IT. Edge IT peatähelepanu on erinevate IT teenuste osutamisele äriringkonnas Prantsusmaal ja omas 6 töötajat.
  • 24 jaanuar 2005, Mandrakesoft teatas, et ostab Brasiilia Linuxi distribuutori Conectiva €1.79miljoni eest.
  • 15 juuni 2005 Mandriva ostis Lycorise (varasemalt Redmond Linux Corporation).
  • 5 oktoober 2006 Mandriva kirjutas alla lepingule Linboxi ostmiseks.

Mandriva Club

Mandriva Club pakkub oma kasutajatele võimalust kasutada klubi kodulehte, alternatiivseid ja kiiremaid peegleid ja torrent failide alla laadimise kohti. Tasuta alla laadimisi oma karbi toodetele, esmaseid väljalaskeid mandriva Linuxist ja täiendavaid tarkvara uuendusi. Klubiga liitumine on tasuline ja tuleb maksta vastavat aastamaksu. Kuigi Mandriva Linux on täiesti kasutatav ja kõik uuendused kättesaadavad ka ilma Mandriva Clubi liikmeks olemata on paljud kasutajad sellega siiski liitunud. Põhjuseid on mitmeid, mõned soovivad toetada Mandrivat finantsiliselt, teised soovivad aga kasutada Mandriva Clubi teenuseid.

Lingid ja info