Red Hat Inc

Allikas: Pingviini viki
Redhat Logo.png
Red Hat, Inc. on maailma üks suurimaid ja tuntumaid open source firmasid, mille tuntumaks tooteks on kindlasti Red Hati nimeline distributsioon ja selle arendamisel loodud vahendid Linuxi maailmale.

Firmast

Red Hat asutati 1993 aastal ja hetkel annab ta tööd pea 1300 töötajale üle maailma. Erinevaid kontoreid ja arenduskeskuseid üle maailma on kokku 27 praeguse seisuga. Neid leidub nii arenenud riikides kui ka alles lootust andvates turgudel nagu Hiina ja India. Kogu Aasia regioon on viimasel ajal üha enam hakanud köitma Red Hati tähelepanu ja viimased suuremad laienemised on olnud just seal suunal.

Red Hat maailmas

Maailma üldsuse tähelepanu on Red Hat köitnud mitmel moel, esmalt kindlasti Red Hat Linuxi loomisega. Praeguseks on küll antud distributsiooni arendamie lõpetatud ja asendatud on ta tasuta Fedora Corega ja tasulise ja Red Hati tugiteenust omava Red Hat Enterprise Linuxiga. Lisaks sellele väärib Red Hat veel ära mainimist oma uuendusliku ärimudeli poolest. Nimelt oli Red Hat esimesi firmasid maailmas, mis ei müünud oma tarkvara vaid müüs hoopis tugiteenust sellele. Ka praegu jätkatakse sama poliitikat ja sisuliselt ei osta klient mitte omandusliku Red Hat Enterprise Linuxi kasutamise õigust (nagu see on Microsofti toodete puhul) vaid hoopis õigust saada tuge sellele tootele. Red Hat Enterprise Linuxi võite ka ise lähtekoodist kokku kompileerida, sellesse muudatusi teha ja edasi levitada. Mitmed organisatsioonid ongi seda teed läinud. Üheks näiteks on kindlasti CentOS.

Linke