Skript

Allikas: Pingviini viki

Skript on sisuliselt programm ehk masinale antavate käskude jada. Skriptile on iseloomulik, et see on loodud kasutajatele süsteemi (või mõne rakenduse) kasutamise automatiseerimise lihtsustamiseks.

Skriptid kirjutatakse interpreteeritud keeles (nt enamikus Linuxites on kasutatakse bashi, Windowsis on süsteemse skripti vasteks bat-fail), masinkoodis programme üldiselt skriptideks ei nimetata. Skripti võib võrrelda sellega, kui kasutaja annab käsureal arvutile ükshaaval käske ja vaatab, mida arvuti vastab (kas käsu käivitamine õnnestus või mis oli tulemus) ning otsustab, mis käsk seejärel anda. Skriptidega püütakse selliseid käsujadasid automatiseerida, eriti on see mõttekas, kui mingit operatsiooni tehakse korduvalt või soovitakse vältida repetiivset tegevust, mida pole mõistlik täielikult käsitsi teha (nt 1000 faili sorteerimine eri kataloogidesse selle alusel, mis kuus fail on loodud).

Lisaks süsteemsetele skriptidele saab skriptidega juhtida paljude programmide tööd (nt pildi ja videotöötlustarkvara). Laialdasemaks kasutamiseks mõeldud eri rakendusi täiendavad skriptid kannavad tihti plugina nime.

Vaata ka