Terminal:suse10.1 alusel
Kogu asi hakkab siis suse installist ning siinkohal tasuks täheldada seda, et installi nii vähe programme kui sa vähegi saad ja ainult need mis on hädavajalikud, sest terminal on eelkõige töö tegemiseks, mitte filmide vaatamiseks. Ok kui suse elutseb sul ilusti serveris siis aitab terminalide juures selline programmijupike nagu ltsp väga hea ja töökindel asi ning mis mulle meeldib, on see et suhteliselt paindlik ning lihtne konfida.
Ltsp koosneb kahest osast, esiteks sikuta sealt lehelt ltsp-utils mida uuem seda parem ning see omakorda installib kõik vajalikud asjad, mis ltsp-l vaja läheb, samuti ltsp kongfigureerimisprogrammi.
Nüüd on paras aeg anda soovitusi:
- tapa maha kõik tulemüürid
- hoia katsetamiseks võrgus ainult üks klient korraga
- loe wikit http://wiki.ltsp.org/twiki/bin/view/Ltsp/DHCP
- logid logid ja veelkord logid
Esimene asi mille otsa mina sattusin oli see, et mul on teine server, kus on määratud kindlad ip-d mac-ide järgi ning ei tahtnud seda kuidagi ümber kolima hakata, selleks on dhcpd-l võimalus edastada järgmise serveri parameetrid ja pathid (http://wiki.ltsp.org/), ning seda ma ka kasutasin, lisasin dhcpd.conf faili read:
next-server 192.168.1.5 option root-path "192.168.1.5:/opt/ltsp/i386" ja alamvõrgu konfi koha peal: if substring (option vendor-class-identifier, 0, 9) = "PXEClient" { filename "/tftpboot/lts/2.4.26-ltsp-3/pxelinux.0"; } else{ filename "/tftpboot/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3";
Siis sattusin probleemi otsa, et pöördub küll teise serveri poole kuid annab vastuseks not found nagu pöörduks õige serveri poole ja küsib nagu õigest kaustast õiget asja, aga kuna pea oli juba parajalt paks siis ei tulnud ise selle peale, et tfpd startup failis saab ära määrata root kausta- see kaust kust allapoole ta enam ei vaata. Ehk susel oli see määratud server_args= /tftboot, ehk ta otsis tegelikkuses /tftpboot/tftpboot/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3.
# description: tftp service is provided primarily for booting or when a \ # router need an upgrade. Most sites run this only on machines acting as # "boot servers". service tftp { socket_type = dgram protocol = udp wait = yes user = root server = /usr/sbin/in.tftpd server_args = -v -v -v -v -s /tftpboot disable = no }
See sai lahendatud nii et dhcpd serveri confist võtsin eest ära /tftpboot (filename "/tftpboot/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3"; asemel filename "/lts/vmlinuz-2.4.26-ltsp-3";) ja asi toimis, kuni, halli ekraanini, kus ilutses suur x, ehk ei saanud x korralikult käima tõmmatud. Probleem lihtne (remote on display managerist ää keelatud) mõtlesin, egas midagi redaktor käima. ja oh seda õnne see sai lubatud (susel asub confi fail /etc/opt/gnome/gdm/gdm.conf (Enable=true))
[xdmcp] Enable=true HonorIndirect=0 MaxPending=4 MaxPendingIndirect=4 MaxSessions=16 MaxWait=30 MaxWaitIndirect=30 Port=177
mõeldud tehtud ja ei midagi ikka x surma ekraan ees. Korra käis mõte läbi et äkki tulemüür aga egas seda kohe maha keerama ei asunud, ikka oli vaja kõikke muud uurida ja otsida. Ja lõpuks ma siis sain ka tulemüüri maha keeratud ja voila- login prompt.
Seega kokkuvõttes on susel omad eripärad.
- tftpd-l tuleb ära määrata juurikas või dhcp-l ots maha võtta
- tuleb lubada remote sessions display manageril