Mitu LiveCD-d ühel DVD-l

Allikas: Pingviini viki


Tux resized.png Täienda seda artiklit, kui oskad!

Alustuseks

Kindlasti on paljudel kasutajatel mitmeid erinevaid LiveCD-sid, mida tahaks vahest mõne arvuti juures kasutada. Olgu need siis eriotstarbelised LiveCDd või siis tavalised. Hea oleks, kui neid oleks võimalik kaasas kanda ainult ühe CD/DVD-na. Nüüd on selleks ka võimalus olemas.

Mida vajame?

 • Kuna Nautopia leht on kahjuks nüüd juba kadunud ja teada on võimalik lugeda http://archive.org lehe kaudu, siis saate skripti alla laadida Pingviini allalaadimistest
 • Alustuseks on meil tarvis sellise DVD jaoks spetsiaalset skripti, mis meie tööd lihtsustab. Selline skript on välja töötatud Nautopia poolt ja selle saate alla laadida siit. Lisaks võite lugeda veel infot selle kohta Nautopia lehelt.
 • Siis on meil veel vaja kindlasti CD/DVD kirjutajat, kui soovime ka füüsilise plaadi valmis teha. Loomulikult on võimalik kasutada ka QEMUt ja lihtsalt oma arvutis vaadata, mis valmis meisterdatud on.
 • Mõned algteadmised, kuidas kasutada Terminali.
 • Oma lemmik LiveCD-de, mis hetkel skripti poolt toetatud on, LiveCD faile.

Skripti ülesehitus ja kasutamine

 • Esiteks pakkige see tõmmatud arhiiv lahti. Seal leiate nüüd kolm kataloogi DVD ja skripti shelli skripti dvd_iso
Customlivecd1.png
 • Kataloog DVD sisaldab endas kolme erinevat alamkataloogi. boot, floppys ja ubd. Samas sinna kataloogi me asetame kõik meie DVD-le paigaldatavate LiveCDde failid.
Customlivecd2.png
 • boot kataloogis on erinevate distributsioonide nimelised kataloogid.
Customlivecd3.png

Sinna nendesse kataloogidesse tuleb kopeerida iga paigaldatava distributsiooni kerneli ja initrdi.

 • boot kataloogis on veel alamkaust grub, kus asub loodava LiveDVD Grub conf fail ja muud menüüde vajalikud andmed. Need andmed on täidetud skripti looja poolt ja Teil seal muudatusi teha pole vaja.
Customlivecd4.png
 • Põhjus, miks erinevate distributsioonide kernelid ja initrdd on erinevates kataloogides on lihtne. Enamustel distributsioonidel nende nimed kattuvad ja see põhjustaks suure segaduse Grubis. Nii tulebki kopeerida erinevate distributsioonide kernel ja initrd vastavasse kataloogi /boot kataloogis.
 • Kuna lisatavate distributsionide arv on piiratud CD/DVD suurusega, siis võite vabalt muuta grub kataloogis faili menu.lst. Võite sealt eemaldada distributsionid, mida Te ei kasuta. Siis ei kuvata neid ka buutimisel.

Erinevate distributsioonide lisamine

Kurumin 4 (Knoppix/Debian)

Kopeerige kataloogi /boot/isolinux/ sisu /dvd/boot/knoppix/ kataloogi. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. Kopeerige kataloog /icones/ kataloogi/dvd/. Juhul, kui veel ei eksisteeri, siis looge kataloog /dvd/KNOPPIX/ kopeerige sinna sisse fail /KNOPPIX/KNOPPIX ja nimetage see ümber KURUMIN-iks.

Livux 2.0 (Debian)

Kopeerige kataloogi /isolinux/ sisu kataloogi /dvd/boot/livux/. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. Koeerige kataloog /LIVUX/ kataloogi /dvd/.

SimplyMEPIS 3.4-3 (Debian)

Kopeerige ainult failid,(mitte mingil juhul kataloogi grub) kataloogist /boot kataloogi /dvd/boot/mepis/. Kopeerige kataloogid /linux/ ja /pkgs/ kataloogi /dvd/.

Slax 5.0.6. (Slackware)

Kui veel ei ole, siis looge kataloog /dvd/SLAX/ . Kopeerige kogu distributsioon kataloogi /dvd/SLAX/.

Aurox 10.0.90 (Fedora)

Kopeerige kataloogi /isolinux/ sisu kataloogi /dvd/boot/aurox/. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. Kopeerige ülejäänud distributsiooni failid ja kataloogid kataloogi /dvd/.

Berry Linux 0.67 (Fedora)

Kopeerige kataloogi /setup/ sisu kataloogi /dvd/boot/berry/. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. Kopeerige kaust /BERRY/ kataloogi /dvd/.

Basilisk 1.4 (Fedora)

kopeerige kataloogi /isolinux/ sisu kataloogi /dvd/boot/basilisk/. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. kopeeri /livelinuxcd.vhd kataloogi /dvd/.

Adios 4.10 (Fedora)

Copy the content of the folder /isolinux/ to /dvd/boot/adios/. Some of the files are not necessary, but are very small and is not worth selecting them. Copy the rest of the content or if you want to be more selective the files /var.tgz , /usr.sqfs , /adios.sqfs and the folders /www/ , /opt/ and /adk/. to /dvd/.

PCLinuxOS Preview92 (Mandriva)

Kopeerige kausta /isolinux/ sisu kataloogi /dvd/boot/pclinuxos/. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid on nii väiksed, et ole mõtet neid ka eraldi ära märkida. Kopeerige fail /livecd.sqfs kataloogi /dvd/.

Mandriva One (Mandriva)

Koeerige failid /boot/vmlinuz ja /boot/cdrom/initrd.gz kataloogi /dvd/boot/mandriva/. Kopeerige kataloog /loopbacks/ kataloogi /dvd/.

Ubuntu dapper-live-i386.iso (Debian)

Kopeerige kausta /insatll/ sisu kausta /dvd/boot/ubuntu/. Mõned failid ole küll olulised, kuid nad on nii väiksed, et neid pole ka mõtet eraldi eemaldada. Kopeerige ülejäänud distributsiooni failid kataloogi /dvd/.

Elive 0.4.2 (Debian)

Kataloogist /boot kopeerige kogu sisu välja arvatud kataloog grub kataloogi /dvd/boot/elive/. Kopeerige ülejäänud distributsiooni sisu /dvd/ kataloogi.

Recovery Is Possible (RIP) 14.9

Copy the files except the grub/ and the isolinux/ folders) in the folder /boot/ to /dvd/boot/rip/. Some of the files are not necessary, but are very small and is not worth selecting them. Move the file /dvd/boot/rip/rootfs.tgz to /dvd/.

SystemRescueCD 2.17 (Gentoo)

Kopeeriga kataloogi /isolinux/ sisu /dvd/boot/sysrescd/ kataloogi. Mõned failid pole küll vajalikud, kuid nad on nii väiksed, et ole mõtet neid eraldi eemaldada. Kopeerige fail /sysrcd.dat kataloogi /dvd/.

Puppy

Copy the files vmlinuz e image.gz of theCD to /dvd/boot/puppy/. Copy the file /usr_cram.fs to /dvd/.


Ultimate Boot CD* 3.2 / UBCD Insert 3.4 (Knoppix/Debian)

INSERT

Copy the content of the folder /isolinux/ to /dvd/boot/insert/. Some of the files are not necessary, but are very small and is not worth selecting them. Copy the folder /INSERT to /dvd/.


UBCD 3.2 *Not valid for 3.4 version

Copy de folders /images/ to /dvd/ubcd/. Copy the folder /dosapps/ to /dvd/. UBCD include applications that run directly from floppy images and other from DOS. The folder /dosapps/ content the last ones. Follow the instructions (in Spanish) in the menus I have created to the boot of UBCD to run this kind of tools.

ISO faili valmistamine

Juhul, kui olete distributsioonide lisamisega valmis saanud, siis nüüd pole muud, kui luua vastav ISO fail. Selleks:

 • avage Terminal
 • liikuge customlivecd kataloogi (või mis iganes kohta te tõmmatud skripti pakisite)
 • käivitage skript dvd_iso
./dvd_iso
 • Sellega luuakse samasse kataloogi fail dvd_boot.iso

Ja ongi Teie ISO fail valmis. Võite selle nüüd kas plaadile põletada või siis enne QEMUga testida.