Samas sarnaneb Fedora Core väga palju ka [http://www.redhat.com/software/rhel/ Red Hat Enterprise Linuxile], seega kui soovite enne RHEL-i soetamist sellest rohkem teada saada, siis võite katsetada ja alustada Fedorast.
==Mille poolest erineb Mis erinevus on Fedora Corel ja Red Hat Enterprise Linuxil?==Red Hat Enterprise Linux (RHEL) on ametlikult Red Hati poolt toetatud vähemalt 7 aasta jooksul. Selle aja jooksul lastakse RHEL-ile välja erinevaid programmi ja turvauuendusi ja tagatakse ka tugiteenus. See on vajalik masinatele ja serveritele, mille operatsioonisüsteemi pole võimalik pidevalt uuendada ja mis peavad pidevalt töös olema. Samuti on RHEL-ile lisatud mitmeid võimalusi, mis kuluvad ära, kui Teil on rohkem kui paar serverit. Lisaks sellele on RHEL tasuline ja Fedora on tasuta. Fedora puhul põhineb tugiteenus Fedora kasutajate komuunil. Red Hatil on ka huvitav leht, kus võrreldakse RHEL-i ja Fedora erinevusi. Leht asub [http://www.redhat.com/software/rhelorfedora/ siin]
==Kas Fedora Core on ebastabiilne?==
SHA1SUM failis on aga kirjas kõigi CD-de DVD-de kontrollarvud. Alati on mõistlik kontrollida enne CD/DVD valmis kirjutamist, et tõmmatud fail ikka terve on.
===Kuidas ma SHA1SUM-i kasutan?===
SHA1SUM-i kasutamiseks kirjutage [[Terminal]]i:
sha1sum isofailinimi
Asendahe ''isofailinimi'' Teie kontrollitava ISO faili nimega. Näiteks ''FC5-i386-disc1.iso'' korral oleks kontroll järgmine.
sha1sum FC5-i386-disc1.iso
Tulemuseks saate ühe numbrite ja tähtede rea, mida võrrelge [http://fedora.redhat.com/Download/install.html Fedora] kodulehel olevate väärtustega.
{{Kontrollida}}
Windowsi korral tõmmake endale [ftp://ftp.gnupg.org/gcrypt/binary/sha1sum.exe sha1sum.exe] fail ja käivitage see. Siis kirjutage taas
sha1sum ''failinimi''
==Kuidas ma neid iso faile kirjutan plaadile?==
iso failide plaadile kirjutamise kohta vaadake õpetust [[iso failide kirjutamine]]
==Millised riistvara nõuded Fedora Corel arvutile on?==
Fedora Core riistvaralised nõuded leiate alati [http://fedora.redhat.com/docs/release-notes/ Release Notesi] lehelt. Praegu viimase Fedora Core 5 nõuded riistvarale on:
* Minimaalne - Pentium klassi protsessor. Fedora Core 5 on optimeeritud Pentium 4 klassi protsessoritele, kuid ta töötab ka teiste protsessoritega nagu näiteks Pentium, Pentium Pro, Pentium II, Pentium III. Samuti AMD ja VIA protsessorid.
* Testi reziimis on soovitatav 200 MHz Pentium klassi protsessor või parem
* Graafilise liidese kasutamiseks on soovitatav 400 MHz Pentium II või parem
* Minimaalne RAM teksti reziimis on 128MB
* Minimaalne RAM graafilise liidese korral on 192MB
* Soovituslik mälu hulk graafilise süsteemi kasutamisel on 256MB
* Kõvaketast on minimaalselt vaja umbes 200MB vaba ruumi. Kuid soovitatav oleks vähemalt 2GB
==Kas ma saan kasutada RaiserFS, JFS või XFS-i?==
XFS-ile Fedora Core paigaldamiseks kirjutage kohe alguses installeri käsureale:
linux xfs
Sa ei saa kasutada SELinuxit koos RaiserFS-i ja JFS-iga. Juhul, kui Te ei tea, mis asi on [[SELinux]], siis võite seda hoiatust ignoreerida.
==Kas ma saan kasutada ka 64-bitisel süsteemil Fedorat?==
Jah, saate küll. On olemas kohe spetsiaalne Fedora Core just 64 bitistele protsessoritele (AMD ja Inteli omadele siis). Need võite leida tavalistest Fedora Core peeglitest x84_64 kataloogist. Samas võite aga ka julgelt 64-bitisele arhidektuurile paigaldada 32-bitise Fedora Core. Lähemalt juhiseid, kuidas saada endale Fedora Core leiate [[#Kust ma võin Fedora Core CD-d saada?|siit]].
* Avage [[Terminal]]
* Võtke endale [[root]] kasutaja õigused. Selleks kirjutage terminali
su-
ja andke root kasutaja parool
* Nüüd kopeerige järjest järgnevad käsud
rpm -Uvh http://www.fedorafaq.org/yum
Tähelepanu - yum.conf faili uuendatakse erinevatel põhjustel FedoraFAQ lehel üsna tihti. Seega, isegi kui Te olete kasutanud pikemat aega Yum-i on vahest tark eelnevad sammud uuesti läbi viia, et kasutaksite alati kõige uusimat yum.conf faili.
Muidugi võite ka ise yum.conf faili endale meelepäraseid repositooriume lisada. Selleks lugege yum-i manuali.
==Kuidas paigaldada Flash playerit oma brauserisse?==
* Kasutage FedoraFAQ-i [http://uus.pingviin.org/wiki/index.php/FedoraKKK[#Yum-i_seadistamine i seadistamine|Yum-i seadistust]].
* Avage [[Terminal]] ja võtke endale [[root]] kasutaja õigused.
* Nüüd andke käsk
==Kuidas on võimalik näha PDF faile oma brauseris?==
Kahjuks pole Fedora Corel enam võimalik hetkel kasutada Acrobati Mozilla pluginat. Seega tuleb PDF failide vaatamiseks paigaldada Evince. Tema paigaldamiseks:
* avage [[Terminal]]
* võtke endale [[root]] kasutaja õigused
su
root kasutaja parool
* kopeerige või kirjutage järgnev käsk:
yum install evince
Järgmine kord, kui brauseriga avate PDF faili, antakse Teile valik, kas soovite seda avada või salvestada. Valige "Open with Document Viewer"
==Kuidas ma saan näha filme oma brauseris?==
* Kasutage FedoraFAQ-i [http://uus.pingviin.org/wiki/index.php/FedoraKKK[#Yum-i_seadistamine i seadistamine|Yum-i seadistust]].
* Avage [[Terminal]] ja võtke endale [[root]] kasutaja õigused
* Andke käsk