Erinevus lehekülje "VLC" redaktsioonide vahel

Kessu (arutelu | kaastöö)
Tramm (arutelu | kaastöö)
 
(ei näidata 2 kasutaja 7 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
[http://www.videolan.org/vlc/ VLC] media player Projekt on avatud lähtekoodiga vaba tarkvaraline mediakeskus, mis on kirjutatud [http://en.wikipedia.org/wiki/Videolan  VideoLAN] projekti poolt.
+
[[Kategooria:Tarkvara]]
 +
{{Tarkvara|
 +
| nimi = VLC
 +
| logo = [[Pilt:VLC icon.png|80px]]
 +
| screenshot = [[Pilt:VLC.png|150px]]
 +
| pildi_allkiri = VLC videoaken
 +
| tyyp = Meediamängija
 +
| arendaja = [[VideoLAN]] Project
 +
| litsents = [[GNU]] v2 or later
 +
| viimane_versioon =
 +
| viimane_valjalase =
 +
| eesti_keel = -
 +
| staatus = aktiivne
 +
| koduleht = [http://www.videolan.org/ www.videolan.org]
 +
| foorum = [http://forum.videolan.org/ The VideoLAN Forums]
  
VLC on portatiivne multimeedia mängija, kodeerija ja streamer. Toetab paljusid audio ja video koodekeid ja formaate nagu ka [http://et.wikipedia.org/wiki/DVD DVD], [http://en.wikipedia.org/wiki/VCD VCD] ja erinevaid streami protokolle. On võimalik vool võrgustike ja ümberkodeerimiseks multimeedia faile ja salvestada neid erinevates formaatides.
+
}}
  
Algselt oli [http://en.wikipedia.org/wiki/Videolan  VideoLAN] ülikoolipõhine projekst mis algas 1996 aastal. See oli mõeldud kasutamiseks klientidele et saaks jagada vieosid võrgus. Algupäraselt arendasid seda üliõpilased [http://www.ecp.fr/ Ecole Centrales] Pariisis ja praegu teevad kaastööd inimesed kogu maailmast
+
[http://www.videolan.org/vlc/ VLC] meediamängija on avatud lähtekoodiga vaba tarkvaraline mediakeskus, mida arendab [[VideoLAN]] projekt.  
  
See on platvormist sõltumatu mängija. Kättesaadav opsüsteemidele [[Windows]]i, [[Mac OS X]], [[Linux]], [[BeOS]], [[Syllable]], [[BSD]], [[MorphOS]], [[Solaris]] ja [[Sharp Zaurus]].
+
VLC on portatiivne multimeedia mängija, kodeerija ja striimer. Toetab paljusid audio ja video koodekeid ja formaate nagu ka [[DVD]], [[VCD]] ja erinevaid voogedastuse protokolle. On võimalik ümber kodeerida multimeedia faile ja salvestada neid erinevates formaatides.  
  
VLC toetab suurt hulka vabu dekodeerimise ja enkodeerimise teeke.[[Windows]]il vähendab see  oluliselt vajadust leida pluginad ja koodekeid. Paljud VLC's koodekid on sätestatud [http://en.wikipedia.org/wiki/FFmpeg FFmpeg] projekti libavcodec teeki, kuid ta kasutab peamiselt oma muxerit ja demuxerit. Oletatavalt esimene mängija, mis toetab taasesitus krüpteeritud [http://et.wikipedia.org/wiki/DVD DVD]-delt Linuxti kasutades libdvdcss [http://et.wikipedia.org/wiki/DVD DVD] dekrüpteerimise teeki.  
+
Algselt oli [[VideoLAN]] ülikoolipõhine projekt, mis algas 1996 aastal. See oli mõeldud kasutamiseks klientidele et saaks jagada videoid võrgus. Algupäraselt arendasid seda üliõpilased [http://www.ecp.fr/ Ecole Centrales] Pariisis ja praegu teevad kaastööd inimesed kogu maailmast.
  
Vaikimisi [[GUI]] aluseks on Qt 4 [[Windows]]il ja [[Linux]]il, Kakao [[Mac OS X]]-l [http://et.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X], ja [http://en.wikipedia.org/wiki/BeOS_API API BeOS]-l, kuid kõikidel on sarnane kasutajaliides. Vana standartne [[GUI]] põhineb [[Windows]]i ja [[Linux]]i [http://en.wikipedia.org/wiki/WxWidgets wx]il.  
+
See on platvormist sõltumatu mängija. Kättesaadav opsüsteemidele [[Windows]]i, [[Mac OS X]], [[Linux]], [[BeOS]], [[Syllable]], [[BSD]], [[MorphOS]], [[Solaris]] ja [[Sharp Zaurus]].
  
VLC toetab kasutajaliidese kohandamist läbi skins 2, toetades nii [http://en.wikipedia.org/wiki/Winamp Winamp] 2 ja [http://en.wikipedia.org/wiki/XMMS XMMS] skinni.  
+
VLC toetab suurt hulka vabu dekodeerimise ja enkodeerimise teeke. [[Windows]]il vähendab see  oluliselt vajadust leida pluginad ja koodekeid. Paljud VLC's koodekid on sätestatud [[FFmpeg]] projekti libavcodec teeki, kuid ta kasutab peamiselt oma muxerit ja demuxerit. Oletatavalt esimene mängija, mis toetab taasesitus krüpteeritud [[DVD]]-delt Linuxti kasutades libdvdcss [[DVD]] dekrüpteerimise teeki.  
  
Konsooli kasutajatele on VLC-l ncurses liides. Kuna VLC toimib pigem kui Streaming Server mitte kui tavaline mediamängija siis saab seda kontrollida eemalt ja selleks on olemas liidesed. Kaugjuhtimine on teksti-põhine. On ka liideseid [http://et.wikipedia.org/wiki/Telnet telnet]-i ja [http://et.wikipedia.org/wiki/HTTP HTTP] ([http://en.wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming) AJAX]) kasutamiseks. VLC kasutab veel kiirklahvide-, hiire žestide-, [http://en.wikipedia.org/wiki/LIRC LIRC] ja infrapuna juhtimist.
+
Vaikimisi [[GUI]] aluseks on [[Qt 4]] [[Windows]]il ja [[Linux]]il, Kakao [[Mac OS X]]-l, ja [[ BeOS]]-l, kuid kõikidel on sarnane kasutajaliides. Vana standartne [[GUI]] põhineb [[Windows]]i ja [[Linux]]i [[ wx]]il.  
  
VLC on võimeline mängida ka ebatäieliku, lõpetamata või kahjustatud videot.  
+
VLC toetab kasutajaliidese kohandamist läbi [[skins 2]], toetades nii [[ Winamp]] 2 ja [[XMMS]] skinni.  
  
 +
Konsooli kasutajatele on VLC-l ncurses liides. Kuna VLC toimib pigem kui Streaming Server mitte kui tavaline mediamängija siis saab seda kontrollida eemalt ja selleks on olemas liidesed. Kaugjuhtimine on teksti-põhine. On ka liideseid [[telnet]]-i ja [[ HTTP]] ([[AJAX]]) kasutamiseks. VLC kasutab veel kiirklahvide-, hiire žestide-, [[ LIRC]] ja infrapuna juhtimist.
 +
 +
VLC on võimeline mängima ka ebatäieliku, lõpetamata või kahjustatud videot.
 
Mängijal on ka oskus lugeda [[ISO]]-tõmmiseid.  
 
Mängijal on ka oskus lugeda [[ISO]]-tõmmiseid.  
  
VLC toetab kõiki koodekeid ja kõiki failivorminguid, mida [http://en.wikipedia.org/wiki/FFmpeg FFmpeg]. See tähendab, [http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video DVD Video] ja [http://et.wikipedia.org/wiki/MPEG-4 MPEG-4] esitust, samuti toetab [http://en.wikipedia.org/wiki/Ogg Ogg] ja [http://en.wikipedia.org/wiki/Matroska Matroska] (MKV) failivorminguid "[http://en.wikipedia.org/wiki/Out_of_the_box Out of the box]". Kuid see funktsioon ei ole ainuomane VLC-le, ka teised mängijad kasutavad [http://en.wikipedia.org/wiki/FFmpeg FFmpeg] teeke, sealhulgas [http://et.wikipedia.org/wiki/MPlayer MPlayer] ja [http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Xine-lib&redirect=no xine-lib]-põhised mängijad. VLC toetab ka koodekeid, mis ei kuulu [http://en.wikipedia.org/wiki/FFmpeg FFmpeg] teeki.  
+
VLC toetab kõiki koodekeid ja kõiki failivorminguid, mida [[ FFmpeg]]. See tähendab, [[ DVD Video]] ja [[MPEG-4]] esitust, samuti toetab [[ Ogg]] ja [[Matroska]] (MKV) failivorminguid "[[ Out of the box]]". Kuid see funktsioon ei ole ainuomane VLC-le, ka teised mängijad kasutavad [[FFmpeg]] teeke, sealhulgas [[MPlayer]] ja [[xine-lib]]-põhised mängijad. VLC toetab ka koodekeid, mis ei kuulu [[ FFmpeg]] teeki.
 +
 
 +
[[Windows]], [[Linux]] ja mõned muud platvormid kasutavad VLC  [[NPAPI]] pluginat, mis võimaldab inimestel vaadata [[Quicktime]], [[Windows Media]], [[MP3]] ja [[ Ogg]] faile põimitud veebilehel ilma muid rakendusi kasutamata.
 +
Alates versioonist 0.8.2 on VLC-l ka [[ActiveX plugin]], mis võimaldab inimestel vaadata [[Quicktime]] (MOV), [[Windows Media]], [[MP3]] ja [[ Ogg]] failid põimitud veebilehti.
  
 +
Algallikas: [http://en.wikipedia.org/wiki/VLC_media_player Vikipeedia].
  
[[Windows]], [[Linux]] ja mõned muud platvormid kasutavad VLC  [http://en.wikipedia.org/wiki/NPAPI NPAPI] pluginat, mis võimaldab inimestel vaadata [http://en.wikipedia.org/wiki/Quicktime Quicktime], [http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media Windows Media], [[MP3]] ja [http://en.wikipedia.org/wiki/Ogg Ogg] faile põimitud veebilehel ilma muid rakendusi kasutamata.  
+
==Välislingid==
Alates versioonist 0.8.2 on VLC-l ka ActiveX plugin, mis võimaldab inimestel vaadata [http://en.wikipedia.org/wiki/Quicktime Quicktime] (MOV), [http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media Windows Media], [[MP3]] ja [http://en.wikipedia.org/wiki/Ogg Ogg] failid põimitud veebilehti
+
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Videolan VideoLAN]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/DVD DVD]  
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/VCD VCD]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/Mac_OS_X]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/XMMS XMMS]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Ajax_(programming) AJAX]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/DVD-Video DVD Video]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/FFmpeg FFmpeg]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/HTTP HTTP]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/Telnet Telnet]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/WxWidgets wx]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/BeOS_API API BeOS]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/LIRC LIRC]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/MPEG-4 MPEG-4]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Matroska Matrioska]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Ogg Ogg]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Out_of_the_box Out of the box]
 +
*[http://et.wikipedia.org/wiki/MPlayer MPlayer]
 +
*[http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Xine-lib&redirect=no xine-lib]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/NPAPI NPAPI]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Quicktime Quicktime]
 +
*[http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Media Windows Media]

Viimane redaktsioon: 27. august 2012, kell 17:06


VLC
VLC icon.png
VLC.png
VLC videoaken
Tüüp: Meediamängija
Arendaja: VideoLAN Project
Litsents: GNU v2 or later
Viimane versioon:
Staatus: aktiivne
Eesti keel: -
Koduleht: www.videolan.org
Foorum: The VideoLAN Forums

VLC meediamängija on avatud lähtekoodiga vaba tarkvaraline mediakeskus, mida arendab VideoLAN projekt.

VLC on portatiivne multimeedia mängija, kodeerija ja striimer. Toetab paljusid audio ja video koodekeid ja formaate nagu ka DVD, VCD ja erinevaid voogedastuse protokolle. On võimalik ümber kodeerida multimeedia faile ja salvestada neid erinevates formaatides.

Algselt oli VideoLAN ülikoolipõhine projekt, mis algas 1996 aastal. See oli mõeldud kasutamiseks klientidele et saaks jagada videoid võrgus. Algupäraselt arendasid seda üliõpilased Ecole Centrales Pariisis ja praegu teevad kaastööd inimesed kogu maailmast.

See on platvormist sõltumatu mängija. Kättesaadav opsüsteemidele Windowsi, Mac OS X, Linux, BeOS, Syllable, BSD, MorphOS, Solaris ja Sharp Zaurus.

VLC toetab suurt hulka vabu dekodeerimise ja enkodeerimise teeke. Windowsil vähendab see oluliselt vajadust leida pluginad ja koodekeid. Paljud VLC's koodekid on sätestatud FFmpeg projekti libavcodec teeki, kuid ta kasutab peamiselt oma muxerit ja demuxerit. Oletatavalt esimene mängija, mis toetab taasesitus krüpteeritud DVD-delt Linuxti kasutades libdvdcss DVD dekrüpteerimise teeki.

Vaikimisi GUI aluseks on Qt 4 Windowsil ja Linuxil, Kakao Mac OS X-l, ja BeOS-l, kuid kõikidel on sarnane kasutajaliides. Vana standartne GUI põhineb Windowsi ja Linuxi wxil.

VLC toetab kasutajaliidese kohandamist läbi skins 2, toetades nii Winamp 2 ja XMMS skinni.

Konsooli kasutajatele on VLC-l ncurses liides. Kuna VLC toimib pigem kui Streaming Server mitte kui tavaline mediamängija siis saab seda kontrollida eemalt ja selleks on olemas liidesed. Kaugjuhtimine on teksti-põhine. On ka liideseid telnet-i ja HTTP (AJAX) kasutamiseks. VLC kasutab veel kiirklahvide-, hiire žestide-, LIRC ja infrapuna juhtimist.

VLC on võimeline mängima ka ebatäieliku, lõpetamata või kahjustatud videot. Mängijal on ka oskus lugeda ISO-tõmmiseid.

VLC toetab kõiki koodekeid ja kõiki failivorminguid, mida FFmpeg. See tähendab, DVD Video ja MPEG-4 esitust, samuti toetab Ogg ja Matroska (MKV) failivorminguid " Out of the box". Kuid see funktsioon ei ole ainuomane VLC-le, ka teised mängijad kasutavad FFmpeg teeke, sealhulgas MPlayer ja xine-lib-põhised mängijad. VLC toetab ka koodekeid, mis ei kuulu FFmpeg teeki.

Windows, Linux ja mõned muud platvormid kasutavad VLC NPAPI pluginat, mis võimaldab inimestel vaadata Quicktime, Windows Media, MP3 ja Ogg faile põimitud veebilehel ilma muid rakendusi kasutamata. Alates versioonist 0.8.2 on VLC-l ka ActiveX plugin, mis võimaldab inimestel vaadata Quicktime (MOV), Windows Media, MP3 ja Ogg failid põimitud veebilehti.

Algallikas: Vikipeedia.

Välislingid

Aita seda lehekülge täiustada!

Hoia sellel leheküljel ja kõigil sellele tehtud muudatustel silma peal.