==Distributsioonide loend==
*[[Debian|Debian GNU/Linux]]: Paketipõhiline. Üks suuremaid vabatahtlike poolt arendatav binaarpakettidel põhinev distributsioone. Omab kõige suuremat hulka kompileeritud valmispakette. Toetab suurimat hulka erinevaid riistvaraplatvorme ja on lihtsasti uuendatav. Veidi raskemini installeeritav kui mõni teine Linuxi distro. Sobib kasutajatele kellel on mõningane linuxi kasutamise kogemus. Märkimist vajab ka Ubuntu, populaarseim Debiani derivaat. Lihtsalt paigaldatav, kõik on mahutatud ühele CD-le.
*[[Gentoo]]: Lähtekoodipõhiline. Linux mida kasutavad enamasti professionaalid, arendajad. Asjatundjatel sobib ka kodukasutamiseks. Kõik tarkvara saadakse otse tarkvaraloojatelt lähtekoodina ja see kompileeritakse kasutatavas arvutis. Sellise tegevuse tulemusena saadakse konkreetse arvuti jaoks optimiseeritud optimeeritud programmid. Gentoo on tänu oma lähtekoodi põhilisele lähenemisele hästi konfigureeritav ja kõige suurema hulga programmidega. Ka uuendused on kõige värskemad. Installeerimine on vaevanõudev, kuna enamus operatsioone tuleb käsitsi teha. Installeeritud ja seadistatud Gentoo on sama hästi kasutatav kui iga teinegi distro. Gentoo on sisuliselt automatiseeritud [[Linux From Scratch|LFS]].
*[[Knoppix]]: [[Live CD]] versioon [[Debian|Debianist]]. Omab suurt hulka tarkvara ühel CD plaadil ja mida saab kasutada kui käivitada arvuti CD pealt.
*[[Mandriva]]: Paketipõhiline. Üks algajatele linuxikasutajatele mõeldud distributsioone. Installeerimine on lihtne, kuid mitte kuigi hästi seadistatav. Tasuline on Mandrake viimane versioon, mida mõne aja möödudes jagatakse tasuta.