Kui midagi selgusetuks jääb, palun küsige foorumis. Nende sammude vahelejätmine võib põhjustada andmekadu, unetuid öid, jms. Olete hoiatatud.
===Mida on tarvis===
* Aega ja kannatust
* CD või DVD-toorikut
* Paberit ja pliiatsit
===Eeltöö===
* Varu aega ja kannatust! Uut operatsioonisüsteemi ei õpita üleöö. Kiirustades on tunduvalt suurem tõenäosus vääratada. Oletame et te pole kunagi lehma näinud, ning soovite piima maitsta. Te lõpetasite lüpsmise, maitsesite piima, kuid piim on imeliku maitsega. Keegi ei viitsi teie kirumist lehmapiima üle kuulata, kui te oma suures õhinas lüpsite lehma asemel hoopis pulli. Ometi algajate linuxikasutajate seas on analoogsed juhtumid sagedased.
* Valige välja sobiv Linuxi [[distributsioon]]. Kõige levinum on [[Ubuntu]].
* Laadige alla CD- või DVD tõmmis. Tavaliselt antakse valida 32 bitise (x86, ehk i386, i486 jne) ja 64 bitise (x64, ehk i386-64, i486-64 jne) vahel. Siinkohal on soovitatav kindla peale minna ja kasutada 32 bitist versiooni.'
* Kui tõmmis on arvutisse laaditud, tuleb see andmekandjale kirjutada (vt "[[Iso failide kirjutamine]]").
===Paigaldamine===
* Uurige välja, kuidas oma arvutit CD pealt käivitada, ning käivitage oma arvuti kasutades Linuxi CD-d.
* Paigaldamisel jaotage ketas Windowsi ja Linuxi vahel. Windowsis piisab ühest kettajaotisest, Linuxis on soovitatav kasutada kolme - üks määrata põhijaotiseks (''root'' ehk /), teine kodujaotiseks (''home'' ehk /home), ning kolmas vahemälu jaoks (''swap''). Säilikukorralduseks on soovitatav valida ext4. Kuna see on üsna uus, siis ei pruugi see saadaval olla. Kui nii, siis sobib ka ext3. [viide kuskile kus on põhjalikumalt teavet selle kohta]. Ärge isegi üritage kohe täielikult Linuxile üle kolida, tööd tehke Windowsis edasi, ning järk-järgult uurige ja õppige kuidas on kõige parem samu asju Linuxis teha.
===Seadistamine===
* Kui distributsioon on paigaldatud, saab seda käepäraseks seada. Linuxit saab väga sügavuti kohendada, ent siin on oma konks. Mida algupärasem seadistus, seda suurem tõenäosus, et kõik töötab sujuvalt. Distributsiooni tarkvarahoidlast hangitud tarkvara töötab kindlamini, kui suvalisest leheküljest alla laaditud ja lähtekoodist oskamatult kompileeritud tarkvarad.