===KDE või Gnome?===
Alustuseks on raske otsustada, [[Millist aknahaldurit valida|kumb on parem]], kas KDE või Gnome? Tegemist on hetkel kõige levinumate töökeskkondadega, mis on komplekteeritud kõige enam vajaminevate töövahenditega. Näiteks, kui Gnome'is on CD/DVD-de kirjutamiseks kaasas vaikimisi programm nimega [[Brasero]], siis KDEs täidab sama funktsiooni [[K3b]] jne. Mõningad programmid kattuvad, samuti on võimalik ühe töökeskkonna programme paigaldada ja kasutada ka teises. Programmid erinevad mõnevõrra oma kasutusloogikalt (n: erinevad kasutajadialoogid).
Ilma nägemata ja katsumata on algajal siiski raske esimest valikut langetada. Seepärast väike spikker, mis ei pretendeeri lõplikule tõele, vaid koosneb minu tähelepanekutest:
<!--* Kui Sulle meeldib rohkem hiirega asju ajada, vali Gnome. * Kui eelistad käsi klaviatuurilt asjata mitte tõsta, vali KDE-->
* Kui Sulle meeldib töökeskkonda põhjalikult ümber häälestada, annab KDE selleks paremaid võimalusi.
* Gnome'i poolt rõhutatakse seevastu, et häälestusvalikute ärapeitmine lihtsuse ja kasutaja silmade mitte häirimise nimel teenib üldise kasutusmugavuse eesmärki.* Mõned Gnome'i kasutajad ütlevad, et KDE on lihtsalt kole. Pean tunnistama, et KDE-l on olnud koledaid vaikestiile, kuid minu arvates on see ajalugu. Siiski, kui arvad, et ilu on häälestusvõimalustest olulisem, võib sobivam süsteem olla Gnome.
Pea meeles, et kui valid süsteemi, kus on töökeskkonnaks üks või teine, siis alati on võimalik paigaldada lisaks ka alternatiivne keskkond ja järele uurida, kas mitte teine parem pole.