==Kasutajaliides==
Unity kasutajaliidese iseloomulikumaks osaks on '''käivituspaneel ''' või '''käivitaja ''' (launcher). Käivituspaneel on nähtaval alati, kui ükski programm ei tööta täisekraanirežiimis, ning on seetõttu väga mugavalt käsitsetav. Käivituspaneel nihkub ekraani vasaku serva taha, kui lülitada mõni rakendus täisekraanirežiimi, kuid sel juhul tuuakse käivituspaneel nähtavale, kui nihutada hiir ekraan vasakusse serva või vajutada Ubuntu ikoonil vasakul üleval nurgas. Käivituspaneel tuleb nähtavale ka siis, kui vaujutada [[suiperklahv]]i (sageli Windowsi logoga). Ekraani üleval servas paikneb Unity menüüriba (''menu bar''). Selle vasakul pool on rakenduse menüü (''application menu''), mis koosneb aktiivse rakenduse nimest ja selle peamenüüst. Üleval servas paremal pool on aga süsteemi seisundimenüüd (''status menus''), mis sisaldab eri näidikuid (''indicators'' või ''appindicators'' --- töölauavidinate, võrgu, heli, kellaaja/kuupäeva, kasutajasessiooni jms jaoks) ja võimalust nendega seonduvaid asju seadistada.
===Enimkasutatavate rakenduste käivitajad===
[[Pilt:Unity-rakenduste-käivitajad-lühem.png|left]]
Unity käivituspaneeli ülaservas on vaikimisi enimkasutatavate rakenduste käivitajad(''launcher items''). Seal on [[kodukataloog]]i avamise ikoon, Firefoxi käivitamise ikoon jmt. Ikoone saab käivituspaneelile lisada ja nende järjestust muuta. Kui mõni rakendus käivitada, siis lisandub see ka käivituspaneelile koos märgistusega, et vastav rakendus käib (pildil on selleks helendav kolmnurk Firefoxi ikooni vasakus servas. See muudab tarbetuks vananenud kasutajaliidesekontseptsiooni, mis eeldas käimasolevate rakenduste nimekirja kuvamist eraldi [[tegumiriba]] kujul. Unitys on käivitaja ja käimasolevate rakenduste indikaator ühes.
Käivitajaid saab ka kävituspaneelile "naelutada". Selleks tuleb teha hiire paremklõps käimasoleva rakenduse ikoonil ja valida avanenud menüüst "Hoia käivitajas". Niimoodi jääb käivitusikoon käivituspaneelile ka siis, kui vastav rakendus ise on suletud. Paremklõps käivitusikoonil pakub eri rakenduste puhul ka võimalusi käivitada rakendus mõne kindla parameetriga ning neid parameetreid saab ka ise OpenDesktop standardile vastavatest seadistusfailidest (nt desktop failidest ''~/.local/share/applications'' all) määrata.