Microsoft'i rakenduste tarkvara esindab lukustust kasutades suletud faili formaate. Microsoft Outlook kasutab suletud, avalikult dokumenteerimata andmesalvestuse formaate. Uuemad Microst Word'i versioonid on kasutusele võtnud uue formaadi MS-OOXML. Mis võib konkureerivatel ettevõtetel Microsoft Office'iga ühilduvate failide loomist lihtsustada, vähendades ka lukustatust. Microsoft tutvustas avalikkusele varasemate Word'i, Excel'i ja PowerPoint'i versioonide faili formaatide täielikke kirjeldusi.
=== Apple Inc. ===
Enne 2009. aasta märtsi olid muusikafailid, mis kasutasid digiõiguste haldust (Digital Right Management), iTunes'i e-poes kodeeritud kasutades AAC formaadist tuletatud lukustatud formaati, mis kasutas Apple'i FairPlay digiõiguste halduse süsteemi. Taolised failid ühildusid ainult Apple'i iTunes meedia mängija tarkvaraga, mida sai kasutada ainult Windows'i ja Mac'i arvutites, iPod'i digitaalsetes kaasaskantavates muusika mängijates, iPhone'i nutitelefonides, iPad'i tahvelarvutites ning Motorola ROKR E1 ja SLVR mobiiltelefonides. Selle tulemusena oli muusika lukustatud taolisesse ökosüsteemi ning kättesaadav vaid ülalnimetatud seadmete ostmisel või alternatiivselt enda CD plaadile kirjutamisel, kasutades avatud failivorminguid nagu seda on MP3 või WAV.
2005. aasta jaanuaris kaebas üks iPod'i omanik Thomas Slattery Apple'i kohtusse, süüdistades firmat "ebaseaduslikus sidustamises" itunes'i muusika poe ja iPod'i seadme vahel. Oma väljaütlemistes väitis ta järgnevat: "Apple on muutnud avatud ning interaktiivse standardi arktifaktiks, mis takistab tarbijatel vabalt valitud kaasas kantava, digitaalse muusika mängija kasutamist.". Tol ajal oli Apple'il väidetavalt üle 80% turu digitaalse muusika osast ning 90% uute muusika mängijate osast, mis tema väitel võimaldasid Apple'il kasutada oma domineerivat positsiooni mõlemal turul, mõjutades tarbijaid oma tooteid ostma. 2005. aasta detsembris nõustus Ameerika Ühendriikide ringkonna kohtunik James Ware, jätkama monopoli süüdistustega Apple'i suhtes, mis olid vastuolus aktiga "Sherman Antitrust Act".
2006. aasta 7ndal juunil väitis Norra Tarbijate Nõukogu, et Apple'i "iTunes Music Store" on vastuolus Norra seadustega. Lepingu tingimused olid üldsõnalised ning "selgelt kliendi huvide suhtes tasakaalust väljas". Retroaktiivsed muudatused digiõiguste halduste tingimustes ning mitte-ühilduvus teiste meedia mängijatega olid peamisteks murekohtadeks. Ühes varasemas kirjas Apple'ile, kurtis tarbijate lepitaja Bjørn Erik Thon, et iTunes'i digiõiguste halduse mehhanismiks oli lukustus süsteem Apple'i muusika mängijatega ning väitis, et see on konfliktis tarbijaõigustega ning pole ilmselt kaitstud ka Norra autoriõigustega.
{{Täienda}}