Erinevus lehekülje "Adobe Creative Suite" redaktsioonide vahel

Allikas: Pingviini viki
(Seletused hiljem)
 
P
1. rida: 1. rida:
 
;Photoshop/Photoshop Elements
 
;Photoshop/Photoshop Elements
:GIMP
+
:'''[[GIMP]]''' on ''GNU Image Manipulation Program'' lühend. Salvestab teiste raster-pilditöötlusrakendustega ühilduvatesse vormingutesse (jpeg, tiff, gif...). Olemas on ka Windowsile kohandatud versioon [http://www.gimpshop.com/ GIMPshop].
 
;Illustrator
 
;Illustrator
:Inkscape
+
:'''[[Inkscape]]''' on rakendus, mille abil saab luua vektoritel põhinevaid kunstiteoseid. Võimaldab [[SVG]] importi ja eksporti, ning tuleb toime ka erinevate rastervormingutega (jpeg, png, gif...)
 
;InDesign või Quark Xpress
 
;InDesign või Quark Xpress
:Scribus
+
:'''[[Scribus]]''' on avatud lähtekoodiga kirjastamisrakendus. Toetatud on PDF/X-3 normid, ning sisaldab piiratud koguses vahendeid vektorpiltide toimetamiseks. Samuti on toetatud SVG importimine ja OpenType kirjastiilid.
 
;Flash
 
;Flash
:Synfig
+
:Flashi väljavahetamisel tuleb arvesse võtta selle kasutust, sest see teenib kahte eesmärki: animatsioonide loomine ja liides. '''[[Synfig]]''' on keerulisem, eriti algajatele. Sellega saab eksportida erinevatesse vormingutesse, sealhulgas Flash (.swf), mpeg ja SVG. ActionScript on samuti toetatud.
 
;Director
 
;Director
:libavg
+
:'''[[libavg]]''' ei pruugi olla parim lahendus, kuid see on üks vähesed rakendusi millega on võimalik luua mitmekesiseid liideseid. Directoriga võrreldes on liides kui öö ja päev, seega ole valmis pisut õppima.
 
;Dreamweaver
 
;Dreamweaver
 
:Nvu
 
:Nvu

Redaktsioon: 18. detsember 2008, kell 05:46

Photoshop/Photoshop Elements
GIMP on GNU Image Manipulation Program lühend. Salvestab teiste raster-pilditöötlusrakendustega ühilduvatesse vormingutesse (jpeg, tiff, gif...). Olemas on ka Windowsile kohandatud versioon GIMPshop.
Illustrator
Inkscape on rakendus, mille abil saab luua vektoritel põhinevaid kunstiteoseid. Võimaldab SVG importi ja eksporti, ning tuleb toime ka erinevate rastervormingutega (jpeg, png, gif...)
InDesign või Quark Xpress
Scribus on avatud lähtekoodiga kirjastamisrakendus. Toetatud on PDF/X-3 normid, ning sisaldab piiratud koguses vahendeid vektorpiltide toimetamiseks. Samuti on toetatud SVG importimine ja OpenType kirjastiilid.
Flash
Flashi väljavahetamisel tuleb arvesse võtta selle kasutust, sest see teenib kahte eesmärki: animatsioonide loomine ja liides. Synfig on keerulisem, eriti algajatele. Sellega saab eksportida erinevatesse vormingutesse, sealhulgas Flash (.swf), mpeg ja SVG. ActionScript on samuti toetatud.
Director
libavg ei pruugi olla parim lahendus, kuid see on üks vähesed rakendusi millega on võimalik luua mitmekesiseid liideseid. Directoriga võrreldes on liides kui öö ja päev, seega ole valmis pisut õppima.
Dreamweaver
Nvu
Soundbooth
Audacity
Premiere
Avidemux
Encore
DVDStyler
After Effects
Jahshaja