Muudatused

Arutelu:Linuxi ABC

Lisatud 314 baiti, 20. veebruar 2009, kell 20:42
/* Poolik töö */
Kui midagi selgusetuks jääb, palun küsige foorumis. Nende sammude vahelejätmine võib põhjustada andmekadu, unetuid öid, jms. Olete hoiatatud.
 
* Varu aega ja kannatust! Uut operatsioonisüsteemi ei õpita üleöö. Kiirustades on tõenäosus midagi valesti teha tunduvalt suurem ja siis ei viitsi keegi teie kirumist kuulata.
* Jälgige oma arvutikasutust. Milleks te arvutit kasutate? Digikaamerast piltide laadimiseks ja fotode haldamiseks? Vältige programminimesid, nimetage vaid otstarve. Kui töötlete Photoshopiga pilte, märkige üles fototöötlus, mitte Photoshopi kasutamine.
* Uurige välja, kuidas oma arvutit CD pealt käivitada, ning käivitage oma arvuti kasutades Linuxi CD-d.
* Paigaldamisel jaotage ketas Windowsi ja Linuxi vahel. Windowsis piisab ühest kettajaotisest, Linuxis on soovitatav kasutada kolme - üks määrata põhijaotiseks (''root'' ehk /), teine kodujaotiseks (''home'' ehk /home), ning kolmas vahemälu jaoks (''swap''). Säilikukorralduseks on soovitatav valida ext4. Kuna see on üsna uus, siis ei pruugi see saadaval olla. Kui nii, siis sobib ka ext3. [viide kuskile kus on põhjalikumalt teavet selle kohta]. Ärge isegi üritage kohe täielikult Linuxile üle kolida, tööd tehke Windowsis edasi, ning uurige ja õppige kuidas on kõige parem samu asju Linuxis teha.
* Kui Linuxi jaotis on paigaldatud, saab seda käepäraseks seada. Mida algupärasem seadistus, seda suurem tõenäosus, et kõik töötab sujuvalt. Jaotise tarkvarahoidlast hangitud tarkvara töötab kindlamini, kui suvalisest leheküljest alla laaditud ja lähtekoodist oskamatult kompileeritud tarkvarad.
[[Kasutaja:KristjanS|KristjanS]] 20. veebruar 2009, kell 19:00 (UTC)
 
==
570
muudatust

Aita seda lehekülge täiustada!