Adobe Creative Suite
Allikas: Pingviini viki
- Photoshop/Photoshop Elements
- GIMP on GNU Image Manipulation Program lühend. Salvestab teiste raster-pilditöötlusrakendustega ühilduvatesse vormingutesse (jpeg, tiff, gif...). Olemas on ka Windowsile kohandatud versioon GIMPshop.
- Illustrator
- Inkscape on rakendus, mille abil saab luua vektoritel põhinevaid kunstiteoseid. Võimaldab SVG importi ja eksporti, ning tuleb toime ka erinevate rastervormingutega (jpeg, png, gif...)
- InDesign või Quark Xpress
- Scribus on avatud lähtekoodiga kirjastamisrakendus. Toetatud on PDF/X-3 normid, ning sisaldab piiratud koguses vahendeid vektorpiltide toimetamiseks. Samuti on toetatud SVG importimine ja OpenType kirjastiilid.
- P.S.! Kui kavatsete seda tarkvara professionaalselt kasutada, on soovitatav trükkalilt enne küsida. Vastupidiselt teisele siin toodud rakendustele, peab sinu trükkal omama ligipääsu algsele Scribus failile. Enne trükitöö saatmist paluge trükkalil vastav tarkvara paigaldada.
- Flash
- Flashi väljavahetamisel tuleb arvesse võtta selle kasutust, sest see teenib kahte eesmärki: animatsioonide loomine ja liides. Synfig on keerulisem, eriti algajatele. Sellega saab eksportida erinevatesse vormingutesse, sealhulgas Flash (.swf), mpeg ja SVG. ActionScript on samuti toetatud.
- Director
- libavg ei pruugi olla parim lahendus, kuid see on üks vähesed rakendusi millega on võimalik luua mitmekesiseid liideseid. Directoriga võrreldes on liides kui öö ja päev, seega ole valmis pisut õppima.
- Dreamweaver
- Nvu on HTML-toimeti mis sarnaselt Dreamweaverile võimaldab näha nii koodi, kui ka lõpptulemust. Samuti saab selle abil käsitleda stiilselt faile, integreerida ankeete, jms. Väga hea programm nendele, kes õpivad veebikujundust. Pakub ka puhast lähtekoodi vaadet nendele, kes soovivad HTML-i käsitsi kirjutada.
- Soundbooth
- Audacity - kujuta ette Soundboothi laiemat versiooni, mis on säilitanud sama võimsuse. Kuid muretsemiseks pole põhjust, kuna kõiki soovitud helifiltreid saab laadida kodulehelt. Käsitleb kõiki enamlevinud helivorminguid (wav, mp3, aiff, ogg vorbis).
- Premiere
- Avidemux. Kuigi sellel pole kõiki Premiere'i võimalusi, sobib see lihtsaks lineaarseks toimetamiseks ja kodeerimiseks. Lubab sisestada MPEG, QuickTime'i, AVI, ASF, pilte, H.263 vormingud jms. Väljasta oma töö AVI, MPEG, MP4 või OMG vormingus. Kuigi edasijõudnud kasutajal võib võimalustest puudu jääda, teeb see suuremale osale töö ära.
- Encore
- DVDStyle
- After Effects
- Jahshaja