Estobuntu testimine

Allikas: Pingviini viki
Redaktsioon seisuga 22. oktoober 2011, kell 09:51 kasutajalt Tramm (arutelu | kaastöö) (Uus lehekülg: '==Loodud prooviversioonide ning komponentide testimine== Estobuntu arendusprotsessi käigus toimub mitmeid testimisi nii vabatahtlike kasutajate kui ka Estobuntu arendajate poolt. …')

(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Loodud prooviversioonide ning komponentide testimine

Estobuntu arendusprotsessi käigus toimub mitmeid testimisi nii vabatahtlike kasutajate kui ka Estobuntu arendajate poolt. Peale iga plaaditõmmise loomist tuleb proovida uut süsteemi paigaldada ja tuleks testida kõiki uusi funktsioone, mida lisati. Süsteemi võib paigaldada ka reaalse masina peale aga aja kokkuhoiu mõttes on soovitatav kasutada virtuaalmasinat. Soovitatav on testida võimalikult erinevate masinate peal nii 32-bitist kui ka 64-bitist varianti. On juhtumeid, kus mingi kindla arvuti peal süsteem ei tööta, aga selliste juhtude puhul tuleb probleemist teatada Estobuntu arendajatele. Enamus probleeme mis ilmnevad, on tingitud draiverite kokkusobimatusest, millega Estobuntu arendusprojekt ei tegele.

ID-kaardi rakendused

ID-kaardi funktsionaalsust saab testida läbi internetipankade kui ka Eesti Riigiportaali www.riik.ee. Internetipankade puhul on tarvilik katsetada sisenemist ning allkirjastamist kõigi pankade puhul, kuna erinevad pangad kasutavad erisüsteeme.

Eesti Riigiportaali puhul tuleb portaali sisse logida, kasutades ID-kaardiga sisenemise võimalust. Kui sisselogimine toimib, siis tuleb järgmisena katsetada allkirjastamist. Allkirjastamiseks tuleb Riigiportaalis proovida dokumendi allkirjastamist. Kuna veebivaaturi põhised ID-kaardi funktsioonid on Java põhised, siis toimivad need ka teistmoodi kui arvutisisene allkirjastamine. Ilma töötava allkirjastamiseta ei ole võimalik läbi internetipanga makset sooritada.

Flash ja multimeediakoodekid

Flash on multimeedia, animatsioonide, videode, mängude kiireks kuvamiseks läbi veebibrauseri loodud tarkvara. Kõige levinum flashi testimiskeskkond on youtube.com, kust tuleb flashi töötamise kontrollimiseks käivitada mõni video. Multimeediakoodekid on lisatarkvara, mis lubavad meediamängijatel käivitada eri vormingutes meediat. Üldiselt meediamängija ilma koodekiteta faile maha mängida ei oska, selleks tuleb need paigaldada, et mängijale need arusaadavaks teha. Kuna põhiliseks Estobuntu meediamängijaks on Amarok, siis erinevate meediafailide tööd tuleb kontrollida läbi selle programmi. Soovitavalt on mõtekas proovida võimalikult paljude eri vormingute tööd (mp3, avi, jne).

Kõu mobiilsed seadmed

Kuna Estobuntul on rakendus KÕU seadmete seadistuseks, siis tuleks ka antud rakendust proovida erinevate seadmetega. Antud funktsiooni testimine on keerukas, kuna arendajatel lihtsalt puudub võimalus proovida kõiki erinevaid Kõu seadmeid.

LiveCD käivitus ning funktsionaalsus

LiveCD on CD, millelt käivitatud operatsioonisüsteem käitub nagu täisfunktsionaalne operatsioonisüsteem, kasutatava arvuti kõvaketta seisu muutmata. Kasutajale on kättesaadav samasugune töölaud, süsteem ning programmid, nagu paigaldatud versiooni puhul. Võrreldes reaalselt paigaldatud operatsioonisüsteemiga on LiveCD-lt käivitatud süsteem kindlasti aeglasem, aga kogu funktsionaalsuse saab selle pealt üle vaadadata.

Peale edukat paigaldust on vajalik jällegi kontrollida üle kõik Estobuntu lisad. Ülioluline on kontrollida, kas repositooriumid on lisatud tarkvaraallikatesse. Ilma korrektse nimekirjata ei toimi uuendused ega uute pakettide lisamine.

Peale prooviversioonide väljalaskmist on tavaliselt ka testimisele kaasa aidanud Pingviini Foorumi vabatahtlikud, nende tehtav töö on projektile väga vajalik.

Testitud tulemustest teatamine

Kui testimise käigus avastati vigu siis nendest teadaandmine käib Estobuntu trac-is.