Muudatused

Allikas: Pingviini viki

GPL Litsentsi KKK

Lisatud 1540 baiti, 28. detsember 2006, kell 19:50
/* Kas GPL litsentsi kasutamine teeb sellest kohe ka GNU projekti osa? */
Igaüks võib ja saab kasutada oma programmide litsentsina GPL-i. Kuid sellega ei muutu see programm veel üheks osaks GNU projektist.
Selleks, et programm muutuks üheks osaks GNU projektist on tarvis sõlmida vastav kokkulepe GNU projektiga ja nendega koostööd teha. Vastava kokkuleppe sõlmimiseks on vaja aga mõlema poole (GNU projekti ja tarkvara looja(te)) nõusolekut. Juhul, kui soovite aga siiski oma programmi GNU projektiga liita, siis võtke ühendust [mailto:maintainers@gnu.org maintainers@gnu.org] aadressil.
==Kas ma võin GPL litsentsi kasutada ka millegi muu jaoks, mite tarkvara jaoks?==
Jah. Te võite kasutada [[GPL]] litsentsi ükskõik mis muu töö jaoks. Lihtsalt peab olema selge, mida mõeldakse [[lähtekood]]i all. [[GPL]] litsentsi kohaselt on see selline osa tööst, mis võimaldab teha temas muudatusi.
 
Samas igasuguste manualide, raamatute ja muu säärase jaoks soovitame kasutada siiski [[GFDL]] litsentsi [[GPL]] litsentsi asemel.
==Kuidas LGPL töötab Javaga?==
Selle kohta vaadake [http://www.gnu.org/licenses/lgpl-java.html seda artiklit]
==Miks te ei kasuta GPL litsentsi manualise jaoks?==
[[GPL]] litsentsi võib kasutada erinevate manualide jaoks, kuid soovitame siiski võtta kasutusele GNU Free Documentation License ([[GFDL]]), mis on tunduvalt parem teksti ja muu sellise jaoks.
 
[[GPL]] litsents on lihtsalt loodud programmide jaoks ja sisaldab endas mitmeid klausleid, mis omased vaid programmidele. Need klauslid on täiesti tarbetud aga manualide juures. Näiteks [[GPL]] litsentsi puhul tuleks raamatu trükkimisel kaasa anda masin loetav [[lähtekood]] või siis kirjalik pakkumine selle kohta, et lähtekoodi võib hankida hiljem.
 
Samas [[GFDL]] litsentsis on sees klausel, mis lubab teenida kasumit koopiate müügist. Tänu sellele on [[GFDL]] muutunud defacto standardiks.
[[GFDL]] litsentsis lubame kasutajatel muuta teksti tehnilisi osi. See on vajalik selle pärast, et tehnilised küsimused muutuvad sama tihti, kui programmid. Just tänu sellele on võimalik hoida erinevaid manuale ajakohasena.
 
==Mida teha, kui avastan GPL litsentsi rikkumise==
Esmalt tuleb kkindlasti kontrollida fakte, et kas tegu on ikka GPL litsentsiga tarkvaraga ja kas rikutakse GPL litsentsi. Tehke seda nii hästi, kui suudate. Seejärel tuleb aga ühendust võtta vastava tarkvara algsete õiguste hoidjaga - ehk siis programmi loojaga. Juhul, kui aga tarkvara õiguste hoidjaks on Free Software Foundation, siis kirjutage oma kahtlustest meilile [mailto:license-violation@gnu.org license-violation@gnu.org]. Muidu aga kas programmi haldaja võib samuti öelda, kellele kuuluvad antud programmi õigused. Seega kõige õigem on küsida infot alati haldaja käest.
Bürokraat, administraator
1546
muudatust