Muudatused

Allikas: Pingviini viki

Alias

Lisatud 1268 baiti, 5. august 2010, kell 10:27
'''<tt>Enter</tt>'''
Aliaste toimimist saab kontrollida ka TAB-lõpetust kasutades - kui on teada alias(t)e nimi või nimed siis alusta tippimist esimestest tähtedest ja vajuta kaks korda kiirelt TAB-klahvi, näiteks tipi '''vee''' ja vajuta kaks korda kiirelt TAB-klahvi - pakutakse välja, et on olemas nii ''veebikas1 '' kui ka -2 ''veebikas2'' ja -3 ''veebikas3'' ning ühtlasi kirjutatakse nende aliaste ühine sõnaosa välja kuni esimese erinevuseni. Kasutajal tuleb nüüd otsustada, millist aliast ta käivitada soovib ning tippida soovitud aliase järgmine täht sealt maalt kus TAB-lõpetus selle pooleli jättis. TAB-lõpetust saab muidugi korduvalt kasutada - kui peale variantide pakkumist sisestati järgmine sümbol siis võib kohe uuesti kaks korda TAB-i vajutada - käsk kirjutatakse lõpuni välja kui samasusi ei ole või siis pakutakse uued samasused teiste käskudega ja samal ajal kirjutatakse käsku edasi kuni järgmise samasuseni.
Need aliased võib kohe käsureale sisestada ja peale enteri vajutamist on need kehtestatud.
'''Hoiatan paki <tt>non-free-codecs</tt> eest''' kuna see paigaldab lisaks ka '''<tt>icedtea plugin</tt>'''-i ja '''<tt>openjdk</tt>''', mis võivad põhjustada näiteks [https://help.ubuntu.com/community/Firefox Firefoxi] ja ka ID-kaardilugeja (kui see kasutab veel vana Java-põhist allkirjastamise komponenti veebilehitsejas) mittetöötamise kui samal ajal veel ka [https://help.ubuntu.com/community/Java Sun-i Java RE] paigaldatud on.
Kui soovitakse ka läbi veebilehitseja multimeediat nautida siis võib paigaldada ka '''<tt>gecko-mediaplayer</tt>''' nimelise paki. Siin võib muidugi tekkida probleem juba eelnevalt paigaldatud pluginate ja '''<tt>gecko-mediaplayer</tt>''' vahel kuid sellest juba mõnes teises artiklis või küsida abi juba otse [http:. Selle kõrvaldamiseks kui tuleb juurkasutaja õigustes minna kausta '''/usr/pingviinlib/mozilla/plugins/''' ja sealolevad ülearused pluginad ära tõsta mõnda teise kausta.org foorumist]Seejärel Firefox uuesti avada, tegelikult peaks piisama ka värskendamisest (F5 või ka CTRL+R või lihtsalt veebilehe uuestilaadimise nupule vajutamine.) Selleks on mugav kasutada käsureal mc nimelist faili- ja kataloogihaldurit (Ubuntus paigaldamine: '''sudo apt-get update && sudo apt-get install mc && sudo ldconfig && sudo dpkg --configure -a && sudo apt-get clean'''). Seejärel saab '''sudo mc''' abil selle juurkasutajana käivitada ja seejärel saab juba ülearuseid pluginaid tõsta sinna kuhu soovitakse. Peab enda jaoks looma süsteemi, et kus selliseid asju hoitakse, et pärast vajadusel uuesti üles leitakse kui on soov tagasi tõsta. Pluginad võivad olla ka sümbolviidetena, mistõttu teise kohta tõstes võivad need punast värvi minna kuid sellest ei tasu lasta ennast häirida kuna õigesse kohta tagasi tõstes lähevad need tagasi õiget värvi. Soovitav on näiteks teha '''/root''' kausta alamkataloog '''varu''' ja sinna sisse alamkataloogid, millede nimeks võib panna selle otsitee, kust faili(id) võeti, näiteks teha kataloog nimega '''usr-lib-mozilla-plugins''' - siis on kohe teada, kust need failid pärinevad kui hiljem seda meenutada.
===Juurkasutaja <tt>root</tt> aliaste faili näide===
732
muudatust