Pingviini portaali reeglid

Allikas: Pingviini viki

Pingviin.org foorumi reeglistik

Reeglid

Alltoodud reeglid peavad olema täidetud. Nad on loodud kõigi foorumikasutajate heaolu tarbeks. Mitmekordne reeglite rikkumine toob endaga kaasa kasutaja eemaldamise foorumilt.

Üldist

1. Austa Foorumi korrapidajaid. Me tagame foorumi korralikkust oma vabast ajast, ning me ei püüa kellegi elu raskeks teha. Iga administratsiooni poolt vastuvõetud otsus on lõplik ning ei kuulu edasisele arutlemisele.

2. Olge heatahtlik Meie kõik oleme siin, et aidata teineteist, mitte kakelda. Ebaviisakus jätab halva mulje ning solvamisega kaugele ei pääse.

3. Kasutage informatiivseid teemade pealkirju Praktika näitab, et täpse pealkirjaga teemal on suurem võimalus saada kiire ja tõhus abi, kui halbade pealkirjadega teemadel. Halb näide: "APPI!!!" Hea näide: "Probleem Ubuntus USB seadmete liitmisega"

4. Ära loo ühte ja sama teemat erinevatesse alamfoorumitesse. See ei taga sinu probleemile kiiremat vastust.

5. Ära reklaami Meie ei ole reklaamimispind ning teil on keelatud reklaamide paigaldamine Pingviinis.

6. Ära lae üles pilte, mis võivad potentsiaalselt häirida teisi kasutajaid. Näiteks ei tohi lisada vägivaldse, rassistliku sisuga, pornograafilisi vms pilte.

7. Ära rikku kopeerimisõigusi ega levita autoriõigustega kaitstud materjale ilma vasta loata. Seda selleks, et Pingviin.org-i ei kaebataks kohtusse.


Juhised

Alltoodud juhised on selleks, et muuta foorum meeldivamaks kohaks nii endale, kui ka teistele.

1. Olge viisakas

2. Püüdke kirjutada võimalikult arusaadavalt:

  • kirjutage eesti keeles;
  • kasutage lõike, et korrektselt edastada oma mõtteid;
  • kasutage õigesti suuri ja väikesi tähte. Trükitähtedega kirjutatud tekst on ebaviisakas, kuna kujutab endast karjumist. Teksti, mis on kirjutatud tervenisti väikeste tähtedega on raske lugeda;
  • Ärge kasutage slängi, ega nn leet-speaki. Teksti eesmärk on olla arusaadav, mitte lahe.
  • Püüdke kasutada võimalikult vähe akronüüme.
  • Ärge kuritarvitage värve oma sõnumites
  • Enne postituse saatmist vaadake see üle. Püüdke parandada oma kirjavigu.

3. Raporteerige halbadest postitustest. Selleks on olemas sinine nupp, iga postituse peal.

4. Ärge kuritarvitage pilte. Kui mõnes situatsioonis võib üks pilt säästa pikast kirjeldusest, siis palun. Kuid postitades pilte, püüdke kindalsti vähendada nende suurust.

5. Piltide omamine signatuuris ei ole teretulnud. Õige koht piltide jaoks on avatar.


Küsides

1. Enne uue küsimuse esitamist foorumil, kasuta otsingut (võid ka külastada pingviini IRC kanalit). Samuti kasuta Google't. Enamasti on sinu probleem juba kellelgi olnud ning ka vastus sellele kusagil olemas.

2. Olge pädev oma küsimuse koostamisel: detailid! Kirjutada tuleb kõigest, mis teie arvatest aitaks. Nagu distributsiooni nimi ja versioon. Kui probleem rauaga, info sellestjne. Andes kohe maksimaalselt detaile (oma oskuste kohaselt) hoiate kõigile palju aega kokku, kuna absoluutsel enamikul juhtumitest, küsitakse need detailid teilt ikkagi.

3. Ärge tehke ennast maha ega olge liiga emotsioonaalne. Me kõik oleme olnud algajad kunagi. Ei eksisteeri küsimust mis oleks liiga rumal.

4. Ärge arvake, et teie küsimus on eriti tähtis, või et kommuun peab teid aitama silmapilkselt. Kõik küsimused on võrdsed ning olge tänulik iga abi eest.

5. Tulge tagasi foorumisse ka siis kui teie küsimus on vastatud, kas või selleks, et tänada kõiki. Püüdke aidata luua seda head, sooja, kodust tunnet.


Vastates

1. Ärge olge julm. Me kõik oleme olnud algajad kunagi ning mitte keegi ei vaja inimest, kes ütleks talle kui rumal küsija on.

2. Püüdke edastsada oma vastuse võimalikult aru saadavalt ning minimaliseerige spetsiifiliste sõnade kasutust. Kui teil pole muud öelda, kui RTFM olge parem vait.

3. Võimalusel andke küsijale viited ressurssidele, mis aitaksid teda probleemi lahendamisel. Näiteks viited vikilehtedele või muudele artiklidele.

4. Püüdke anda võimalikult detailirohkeid seletusi, eriti, kui teate, et kasutaja on algaja.

5. Kasutage foorumi teksti formaatimise võimalusi. Näiteks pange [code] tagid terminali käsude ümber. Võite lisada ka pilte, kui te arvate, et nendest oleks abi.

6. Püüdke alati välja tuua lihtsaima lahenduse. Ärge kunagi soovitage kasutale potentsiaalseid ohtlikke käike. Püüdke panna ennast algaja asemele.

7. Püüdke seletada oma lahenduse käike. Eesmärk peaks olema aidata kasutajal õppida lahendada sarnaseid probleeme tulevikus.