Slackware

Allikas: Pingviini viki


Slackware
Slackware logo.png

{{{pildi allkiri}}}
Arendaja: Patrick Volkerding
OS perekond: GNU/Linux
Arendusmudel: avatud lähtekood
Viimane versioon: 14.0
28.09.2012
Vaikimisi kasutajaliides: puudub (shell)
Pakihaldus:
Litsents: GPL
Staatus: aktiivne
Koduleht: slackware.com
Foorum: linuxquestions.org
Ametlikud peeglid:
Mitteametlikud peeglid:
"Besides, I think Slackware sounds better than Microsoft, don't you?"
Patrick Volkerding, Slackware Linuxi isa

Slackware Linux loodi 1993. aastal Minnesota State University Moorhead tudengi Patrick J. Volkerding'i poolt. Slackware oli üks esimesi ja on siiamaani kasutamist leidnud Linuxi distributsioon. Kuigi Slackware oli algselt vaid Intel x86 arhitektuurile mõeldud, siis nüüd on erinevad projektid seda portimas ka Alpha, SPARC ja IBM/Motorola PowerPC protsessoritele. Paraku pole need kasutajatehulga vähesuse tõttu saavutanud suurt edu ega levikut.

Slackware edu peitub tema lihtsuses. Ta pole täis "kellasid ja vilesid", mida tihti kohtab teistes distributsioonides, samas on ta tekstiredaktori abil kergesti hallatav. GUI-põhiseid konfiguratsiooniprogramme te Slackwares ei leia. Üks Slackware projekti eesmärke oli luua UNIXile võimalikult lähedane toode. Samuti peetakse (müstilistel põhjustel) Slackware üheks turvaliseimaks Linuxiks.Seda tänu sellele, et ta sisaldab ainult stabiilseid programme. Näiteks Linuxi 2.6 seeria kernel lisati alles 12 versiooniga. Enne seda oli Slackware pikka aega üks vähestest distributsioonidest, mis kasutas vaikimisi 2.4 seeria kernelit.

Slackware'i pooldajad ütlevad: "Kui sa tunned Slackware'i, siis sa tunned Linuxit... kui sa tunned Red Hati, siis sa tunnedki ainult Red Hati."


Kasutatud:
Wikipedia
Linux.ee Wiki