Synaptic

Allikas: Pingviini viki


Synaptic
Synaptic.png
Tüüp: Paketi haldur
Arendaja: Michael Vogt
Litsents: GPL
Viimane versioon: 0.62.3
20.11.2008
Staatus: aktiivne
Eesti keel: Täielik (mai 2010)
Koduleht: nongnu.org/synaptic
Foorum:

Synaptic on Advanced Packaging Tool, ehk APTi GTK+ graafiline kasutajaliides. Peamiselt on Synaptic kasutusel süsteemides, mis kasutavad deb pakette, kuid samas on teda võimalik kasutada ka RPM põhistes süsteemides.

Kasutamine

Synapticu abil saab sirvida süsteemis olemas oleva tarkvara nimekirju, uuendada tarkvarapakette ning paigaldada päris uut tarkvara. Tarkvara saab nii sirvida kategooriate kaupa kui ka otsida märksõnade järgi. Tarkvara paigaldamiseks tuleb klõpsata vastava paketi nimel ning valida see paigaldamiseks. Valikute rakendamiseks tuleb vajutada nuppu "Rakenda".

Kõigile olemasolevatele tarkvarapakettidele uuenduste märgistamine käib nupuga "Uuenda kõik". Kui seejärel vajutada nuppu "Rakenda", siis uuendatakse arvutis olev tarkvara viimasele saadaolevale versioonile. Sedasama teeb Ubuntu süsteemides üldiselt uuendamishaldur, mis on süsteemis vaikimisi sisse lülitatud ja käivitub taustal.

Ajalugu

Synaptic sündis Conectivas, kes palus oma töötajal Alfredo Kojimal luua graafiline liides APTile. Esialgu loodi Synaptic apt-rpm jaoks ja võeti kasutusele Conectivas. Praegu tegeleb Synapticu haldamisega peamiselt Michael Vogt.