Töölauavidinad Estobuntus (11.06)

Allikas: Pingviini viki

Estobuntus on kasutusel töölauavidinate süsteem nimega Screenlets. Vaikimisi on ekraanile paigaldatud EMHI ilmavidin ja Lipiku märkmete tegemise vidin.

Vidinate väljanägemist saab mugandada paremklõpsuga avaneva menüü "Omaduste" valiku alt. Paremklõps tuleb teha vidina graafilise osa peal, vastasel juhul käsitletakse seda kui paremklõpsu töölaual. Lipiku puhul tuleb teha paremklõps vidina servas väljaspool teksti sisestamise ala, vastasel juhul käsitletakse paremklõpsu sisestusala klõpsuna.

Töölauavidinaid saab töölauale lisada nii vastavast Unity näidikuikoonist (indikaatorist) ülal ekraani servas kui ka vidinate haldurist, mis avaneb vastava indikaatori valiku alt. Estobuntus on olemas hulk vidinaid, mis võimaldavad panna töölauale kella, süsteemiinfo, kalendri jms. Vidinaid saab ka ise võrgust alla laadida ja paigaldada või lubada vastava PPA ning paigaldada niimoodi vidinaid otse Ubuntu tarkvarakeskusest.

EMHI ilmavidin

EMHI ilmavidin

Ilmavidin näitab ilmateadet Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia instituudi tasuta infovoo põhjal. Ilmavidinal saab määrata asukohta, mille ilmateadet ja prognoosi näidatakse, selleks tuleb teha vidinal paremklõps ja valida "Määra ilmajaam". Samast saab lugeda ka sõnalist prognoosi (sisaldab eraldi tormihoiatusi, ilmainfot merel jne).

Lipiku märkmevidin

Lipiku märkmevidin

Märkmevidin on mõeldud kasutajale lihtsate vabas vormis isiklike märkmete tegemiseks, mis oleks kogu aeg nähtaval. Lipiku märkmevidina märkmeid saab automaatselt eksportida Tomboy/Gnote märkmete tegemise vahendisse, mis pakub nt märkmete sünkimise võimalust ja muid peenemaid haldus- ning vormindusvahendeid.

Lipiku välimust saab mugandada teemadega ja muudetavad on nii märkmevidina akna suurus kui kasutatavad šriftid.

Vaata ka