Erinevus lehekülje "Pingviini Viki" redaktsioonide vahel

Allikas: Pingviini viki
 
 
1. rida: 1. rida:
 +
[[Kategooria:Pingviin.org]]
 
[[Pilt:Linux-penguin.jpg|thumb|200px|left]] [[Pingviini Viki]] on eesti keelne [[Linux]]i teemaline  veebipõhine [http://et.wikipedia.org/wiki/Ents%C3%BCklopeedia entsüklopeedia], mida kirjutavad paljud vabatahtlikud. Tegu on [[Viki]] tüüpi veebileht, mille sisu saab muuta igaüks, kellel on olemas interneti kasutamise võimalus.
 
[[Pilt:Linux-penguin.jpg|thumb|200px|left]] [[Pingviini Viki]] on eesti keelne [[Linux]]i teemaline  veebipõhine [http://et.wikipedia.org/wiki/Ents%C3%BCklopeedia entsüklopeedia], mida kirjutavad paljud vabatahtlikud. Tegu on [[Viki]] tüüpi veebileht, mille sisu saab muuta igaüks, kellel on olemas interneti kasutamise võimalus.
[[Pingviini Viki]] sai alguse koos [[Pingviini Web]]i portaaliga, mille eesmärgiks oli pakkuda kasutajatele teadmistebaasi. Sai tehtud mitmeid katsetusi ja lõpuks osutus kõige paremaks ja lihtsaimaks tarkvaraks [http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki MediaWiki] tarkvara, mille puhul kasutatakse alati viimast stabiilset versiooni. Kogu [[Pingviini Viki]]s avaldatud artiklid on avaldatud [[GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsents]]i (GFDL) tingimuste all. GFDL on üks paljudest "[[copyleft]]" (võrdle ''copyright'' 'autoriõigus') litsentsidest, mis lubab sisu kopeerida, reprodutseerida, luua sellest tuletatud töid, ning kasutada ärilistel eesmärkidel - seni kuni tunnustatakse algseid autoreid ja kui nendel tingimustel kopeeritud või loodud sisu jääb nende samade tingimuste alla. Kui autorid kirjutavad projektile originaalmaterjali, siis selle autoriõigus jääb küll neile, kuid nad nõustuvad selle töö GFDL tingimuste alla panema. Järelikult võib [[Pingviini Viki]] sisu kopeerida sinna, kus seda litsentsi kasutatakse, ning vastupidi.
+
[[Pingviini Viki]] sai alguse koos [[Pingviini Web]]i portaaliga, mille eesmärgiks oli pakkuda kasutajatele teadmistebaasi. Sai tehtud mitmeid katsetusi ja lõpuks osutus kõige paremaks ja lihtsaimaks tarkvaraks [http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki MediaWiki] tarkvara, mille puhul kasutatakse alati viimast stabiilset versiooni. Kõik [[Pingviini Viki]]s avaldatud artiklid on avaldatud [[GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsents]]i (GFDL) tingimuste all. GFDL on üks paljudest "[[copyleft]]" (võrdle ''copyright'' 'autoriõigus') litsentsidest, mis lubab sisu kopeerida, reprodutseerida, luua sellest tuletatud töid, ning kasutada ärilistel eesmärkidel - seni kuni tunnustatakse algseid autoreid ja kui nendel tingimustel kopeeritud või loodud sisu jääb nende samade tingimuste alla. Kui autorid kirjutavad projektile originaalmaterjali, siis selle autoriõigus jääb küll neile, kuid nad nõustuvad selle töö GFDL tingimuste alla panema. Järelikult võib [[Pingviini Viki]] sisu kopeerida sinna, kus seda litsentsi kasutatakse, ning vastupidi.

Viimane redaktsioon: 24. mai 2006, kell 10:43

Linux-penguin.jpg
Pingviini Viki on eesti keelne Linuxi teemaline veebipõhine entsüklopeedia, mida kirjutavad paljud vabatahtlikud. Tegu on Viki tüüpi veebileht, mille sisu saab muuta igaüks, kellel on olemas interneti kasutamise võimalus.

Pingviini Viki sai alguse koos Pingviini Webi portaaliga, mille eesmärgiks oli pakkuda kasutajatele teadmistebaasi. Sai tehtud mitmeid katsetusi ja lõpuks osutus kõige paremaks ja lihtsaimaks tarkvaraks MediaWiki tarkvara, mille puhul kasutatakse alati viimast stabiilset versiooni. Kõik Pingviini Vikis avaldatud artiklid on avaldatud GNU Vaba Dokumentatsiooni Litsentsi (GFDL) tingimuste all. GFDL on üks paljudest "copyleft" (võrdle copyright 'autoriõigus') litsentsidest, mis lubab sisu kopeerida, reprodutseerida, luua sellest tuletatud töid, ning kasutada ärilistel eesmärkidel - seni kuni tunnustatakse algseid autoreid ja kui nendel tingimustel kopeeritud või loodud sisu jääb nende samade tingimuste alla. Kui autorid kirjutavad projektile originaalmaterjali, siis selle autoriõigus jääb küll neile, kuid nad nõustuvad selle töö GFDL tingimuste alla panema. Järelikult võib Pingviini Viki sisu kopeerida sinna, kus seda litsentsi kasutatakse, ning vastupidi.