Lightscribe Paigaldamine

Redaktsioon seisuga 19. juuli 2007, kell 17:04 kasutajalt Ingram (arutelu | kaastöö) (New page: '''Lightscribe''' on tehnoloogia samanimelistele toorikutele pildi pealepõletamisest. ''Lightscribe'' kõrvetajad on praeguseks ajaks juba arvutikomplektidel tavaline nähtus ning eraldi ...)

(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Lightscribe on tehnoloogia samanimelistele toorikutele pildi pealepõletamisest. Lightscribe kõrvetajad on praeguseks ajaks juba arvutikomplektidel tavaline nähtus ning eraldi ostes ei maksa need samuti palju. Toorikud on mõned kroonid kallimad ning on kaetud kas pruuni, sinise, rohelise, oranži, kollase või punase kihiga, kuhu saad ühe korra peale põletada mõne pildi, tõsi ta on, põletatav pilt on musta värvi. Lightscribe on patenteeritud ning seda omab HP, seega ei saa nad oma tarkvara koodi täies mahus jagada, mis pärsib suurel määral linuxi tuge.

Nõuded

Et Lightscribe võimalust saada, on sul vaja:

  • Lightscribe kirjutajat
  • Lightscribe toorikuid (kattevärv pole oluline, see jääb sinu enda valida)
  • Linuxi, Mac OS X'i või Windowsi süsteemi
  • Lightscribe tarkvara (siin me räägime ära kuidas linuxi süsteemile installida)

Tarkvara paigaldamine Linuxi süsteemile

Kahjuks ei saa seda paigaldada igale distributsioonile, Lightscribe pakub ametlikult hetkel RPM pakke, aga on ka võimalik saada DEB pakke ning kui vägagi proovida, saab ka Gentoos tööle (aga seda on jälle 50/50), või vähemalt osade kasutajate sõnul töötab neil see RPM'e lahtipakkides.

RPM'i kasutavavad süsteemid

Alguses tuleb teil hankida süsteemitarkvara ning mõni plaadi stiliseerija:

Viimasel ajal on RPMi pakihaldus väga lihtsaks läinud, topeltklikk installitavale failile ning kõik, kui teilt küsitakse autoriseerimiseks mõnda võtit, siis ignoreerige seda, tavaliselt pole vaja. Samas ma toon välja ka käsurea võimalused, universaalne rpmi paigaldus võimalus (kindlasti pead olema root kasutajas, järgnev käsk installib rpm pakid vastavalt seal kus sa oma käsku käivitad):

rpm -ihv *.rpm

Fedora ning Yum'i kasutavad distrod

yum install *.rpm

Mandriva ning Urpmi kasutavad distrod

urpmi *.rpm

DEB'i kasutavavad süsteemid

Alguseks tuleks tõmmata .deb pakid, need peaks sobima Debianile ja Ubuntule ning nende derivaatidele.

Siin ei ole vaja tuua viise pakkide installimiseks, arvatavasti käsk dpkg teeb asja root kasutajas ära:

dpkg -i *.deb

Gentoo

Gentoo juures pole ma üldse kindel kas midagi töötab, aga osade inimeste sõnul töötab, täpseid ebuilde ma anda ka ei suuda, aga Gentoo foorumitest leidsin ma sellised lingid:

https://overlays.gentoo.org/dev/wschlich/browser/testing/app-cdr http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-350661-postdays-0-postorder-asc.html

Autor: Ingram

Aita seda lehekülge täiustada!

Hoia sellel leheküljel ja kõigil sellele tehtud muudatustel silma peal.