Java paigaldamine

Allikas: Pingviini viki

Käesolev õpetus on küll kirjutatud Fedora Core 4 baasil, kuid peaks ilusti sobima ka teistele distributsioonidele. Õpetuses antakse lühike ja kiire ülevaade, kuidas enda süsteemi Javat paigaldada ja kuidas tagada ka veebibrauserites Java töö.Esmalt tuleb endale hankida Java. Selle saab siit:

JRE 5 või õpetuse kirjutamise hetkel viimase versiooni JRE 5-st saab siit:

J2SE(TM) Runtime Environment 5.0 Update 4

Esmalt tuleb nõustuda litsentsi tingimustega, selleks tuleb klõpsata Accept License Agreement. Edasi aga alla laadida Linux Platform - J2SE(TM) Runtime Environment 5.0 Update alt Linux self-extracting file

Kui see tehtud, siis avage terminal ja liikuge root kasutajana kausta, kus asetseb eelnevalt allalaetud fail. Käsureal kirjutage:

sh jre-1_5_0_04-linux-i586.bin

Siin on toodud JRE5, 4 update kohta näide. Viimane number võib seega olla erinev. Kõigis järgnevalt sisestatud käskudes arvestage sellega!

Peale seda on loodud kataloog jre1.5.0_04, see on soovitav liigutada /opt/ kataloogi. Terminalis saab seda teha väga lihtsalt kasutades käsku mv

mv jre1.5.0_04 /opt/

Kui see tehtud, siis järgnevalt anname ka brauseritele teada, et neil on Java tugi olemas.

ln -s /opt/jre1.5.0_04/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so /usr/lib/mozilla/plugins/libjavaplugin_oji.so
ln -s /opt/jre1.5.0_04/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so /usr/lib/firefox-1.0.4//plugins/libjavaplugin_oji.so

Nüüd teha oma brauserile taaskäivitus ja siis veebilehele: http://www.java.com/en/download/help/testvm.xml et testida oma Java tööd.

Vaata ka


Autor:Spott, FedoraForum.org põhjal

spott[ät]spottraining.org