Kubuntu

Allikas: Pingviini viki


Kubuntu
Kubuntu.png

{{{pildi allkiri}}}
Arendaja: Ubuntu Foundation
OS perekond:
Arendusmudel: FOSS
Viimane versioon: 16.04 "Xenial Xerus"
aprill 2016
Vaikimisi kasutajaliides: KDE
Pakihaldus: APT
Litsents: GPL
Staatus: aktiivne
Koduleht: www.kubuntu.org
Foorum: kubuntuforums.net
Ametlikud peeglid: Peeglid
Mitteametlikud peeglid: LinuxQuestions.org

Kubuntu on Ubuntu Linuxi KDE töölauaga versioon. See on nende peamine erinevus. Samas, kuna tegu on KDE keskse distributsiooniga, siis on tänu sellele viimasel ajal hakanud ka KDE tugi Kubuntule kasvama. Näiteks ilmuvad uue KDE binaarpaketid alati esimesena Kubuntule. Mis teeb võimalikuks kasutada Kubuntus kõige viimaseid stabiilseid KDE pakette ja võimalusi. Kubuntut on olemas nii LiveCD-na kui ka installi CD-na. Juba saab ka Kubuntu CD-sid tellida posti teel (ja ikka tasuta).

Kubuntut võib (ühes OpenSuse ja sõsardistributsiooni Ubuntuga) pidada heaks tavakasutaja distributsiooniks. Suur kasutajaskond nii maailmas kui Eestis (ja ühine baas Ubuntuga) tagab vajadusel kiire abi foorumites, samuti on tema loomisel teadlikult võetud sihtgrupiks tavakasutaja ja Linuxiga seni vähe kokkupuutunud inimene.

Palju on küsitud, mida tähendavad need Kubuntu versiooni numbrid - näiteks 7.10 või 6.06. See tähistab, mis aastal on antud versioon välja lastud ja mis kuul. Seega 6.06 tähendab, et antud versioon on välja lastud 2006 aastal ja juuni kuus. 7.10 tähendab aga, et antud versioon on välja lastud 2007 aasta oktoobri kuus.

Lingid